Исак Шабановиќ ја освојува Америка, со нов имиџ и топ форма: За месец и пол ослабев 20 килограми, а јадев дури и ќебапчиња!

Фото: Промо

Исак Шабановиќ преку ноќ стана ѕвезда откако го покажа својот неверојатен вокал и харизма во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“. А откако стана популарен не само во регионот, туку и во дијаспората, одлучи дека е вистинско време да почне здраво да се храни и да ослаби.

Момчето од црногорскиот град Бијело Поље пред неколку години ги воодушеви судиите и публиката уште со првиот настап на „Ѕвездите на Гранд“. Оттогаш кариерата му тргна по нагорна линија, а годинава почна да се занимава и со профитабилен бизнис – да изнајмува олдтајмери. Во меѓувреме, како славата во регионот му растеше, Исак одлучи да го промени и изгледот, па од буцкасто момче се трансформираше во згоден маж.

Ослабе дури 20 килограми и успева да ја задржи врвната форма. Сега, пак, подготвувајќи се за турнеја во САД која стартува од 8 септември, а опфаќа повеќе градови, повторно ѝ се посвети на липосукциската исхрана за да ја доведе својата телесна форма до совршенство. Но, и за да се „наполни“ со енергија, зашто токму овој протокол гарантира слабеење без пад на енергијата, туку напротив – полнење на „батериите“ до максимум.

Фото: Промо

Одлучи да изгледа подобро на сцената

Шабановиќ долго време го мачел вишокот килограми, кои му предизвикувале болки во ‘рбетот, колениците и во колковите, бргу се заморувал и чувствувал недостиг на енергија, но немал доволно волја да „пресече“, па често ја изговарал реченицата „од понеделник ќе почнам со диета“. Претходно држел различни диети, но секогаш килограмите се враќале. Признава дека сите му велеле дека мора да ослаби и дека така подобро ќе пее, а и подобро ќе изгледа на сцената. Во разговор со други познати естрадни ѕвезди, Исак дознал за липосукциската исхрана и дека на тој начин, многумина од нив, ја одржуваат својата топ форма. Си помислил, зошто и тој да не проба. Стапил во контакт со „Интернешнал хелт“ и со помош на стручниот тим го започнал протоколот за слабеење. И оттука почнува неговата успешна приказна.

Со килограмите исчезнале и болките во ‘рбетот

Веќе во првите 14 дена ослабел речиси 10 килограми, а во првиот месец дури 15 килограми. За време на протоколот за слабеење, Исак работел, патувал, подготвувал настапи, а притоа не чувствувал пад на енергијата, нервоза, ниту глад. Вели дека во Сараево јадел дури и ќебапчиња, кои се дозволени во режимот на липосукциска исхрана, но секако без лепиња. Шабановиќ истакнува дека новиот начин на исхрана воопшто не му бил тежок и дека немал криза за благо, за тесто и за други калорични намирници, кои, до неодамна, практикувал да ги консумира. Со килограмите исчезнале и болките во ‘рбетот што претходно ги имал. А кога видел како стомакот му се „топи“, дека му се променил обемот, одлучил да оди до крај. И така, за месец и пол „симнал“ цели 20 килограми! Вели дека суштината на липосукциската исхрана е во внесување здрави масти и протеини и намалување на внесот на јаглехидрати. Меѓутоа, тоа не се прави само со храна, туку во исхраната се вклучуваат и одредени суплементи и додатоци во вид на протеински напивки.

Односно, не станува збор за диета во класична смисла, туку за клинички испитан диетотераписки третман за брзо слабеење, кој делува по принципот да се натера телото да се храни со сопствените масни резерви. Како помошни средства се користат билни влакна и аминокиселини, кои обезбедуваат нутритивен баланс, а целиот протокол се темели на медитеранска исхрана.

Инаку, липосукциската исхрана е многу популарна во регионот, а ја практикуваат многу ѕвезди. Со помош на протоколот за слабеење, килограмите ги намалија и Неда Украден, Сузана Манчиќ, Жељко Самарџиќ, Халид Бешлиќ, Дејан Матиќ и многу други, па дури и Колинда Грабар Китаровиќ.

Закажете бесплатен совет и консултација во „Липо диет“ центарот на „Интернешнал хелт“ Македонија (на улица „Димитрие Чуповски“ број 22, спроти поранешен „Мекдоналдс“) или јавете се на телефоните 02 3151714, 070 535033. Протоколот за слабеење може да го нарачате и на домашна адреса.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот