Ирвинг: Се вратив дома

Кајри Ирвинг на првиот ден од стартот на преодниот рок во НБА лигата, го напушти Бостон селтикс и потпиша за Бруклин нетс. Ол стар бекот потпиша четиригодишен договор тежок 141 милион долари.

– Отсекогаш сакав да игра дома. Поради љубовта кон семејството и местото каде што израснав, отсекогаш замислував да играм за нетс. Не би менувал ништо кога станува збор за патот кој го поминав во НБА. Ме донесе таму каде што сакав. Бев четврто одделениот кога го гледав нетс во финалето на НБА и оттогаш сакав да играм и среќен сум во Бруклин – изјави Ирвинг кој израсна во Монтклер, во Њу Џерси.

Покрај Ирвинг, за Бруклин нетс ќе настапува и Кевин Дурант со што ги прави „мрежичките“ еден од главните фаворити за титулата.

Прочитајте и...  ФК Ренова: Не нè интересира дали ќе се игра првенството, најважно е здравјето!

Прочитај повеќе

Велкоски и Сараево прогласени за шампиони во БиХ

Слободен печат

Истече клаузулата на Меси да замине бесплатно ова лето

Слободен печат

Уште еден позитивен на корона во Ренова

Слободен печат

Шкупи не и верува на Аџибадем Систина, фудбалерите ќе се тестираат во државна институција

Слободен печат

Вардарци се тестираа, Шкупи и Струга одбија да се тестираат на коронавирус

Слободен печат

Пресврт, Игало останува во Јунајтед

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

БИБЛ нуди две места за македонски екипи

Слободен печат

Барселона и Сити се договорија, ги заменија дефанзивците

Слободен печат

Ин Мемориам: Почина Бранко Костадиновски

Слободен печат

Хамилтон лут на своите колеги возачи: Сите молчат пред неправдата (ФОТО)

Слободен печат

Македонија ЃП ги прекина тренинзите по позитивните случаи на корона во македонскиот фудбал

Слободен печат

Пред точно една година Вардар направи историски пресврт против Барселона и го трасира патот до втората европска титула (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат