Ирски репрезентативец му вперил пиштол во челото на селекторот

Поранешниот репрезентативец на Северна Ирска, Кајл Лаферти откри дека на Европското првенство кое се одржа во Франција пред четири години му вперил пиштил во главата на селекторот Мајкл О’Нил.

Напаѓачот на Сандерленд откри дека тоа се случило по поразот од Велс кој значеше елиминација на Северна Ирска, а станувало збор за невкусна шега.
Лаферти беше дел од првиот тим на репрезентацијата на Северна Ирска на натпреварот против Полска, но не и против Украина.

– По мечот со Велс направиме завршна забава, со нас беа и три лица од обезбедувањето кое секогаш беше покрај нас и тие секогаш носеа оружје со себе. Тоа беа момци со кои не смеете да се задевате, меѓутоа брзо се спријателивме. Тие почнаа да пијат на забавата и во еден момент рекоа дека ќе излезат и ќе се врата за 10 минути. Мислевме дека отидоа по алкохол, но се вратија со оружје, имаат пушки, пиштоли, очила за ноќно гледање… Селекторот О’Нил седеше на другиот крај од собата, а јас зедов пиштол и тргнав кон него. Му го ставив на челото и во шега му реков: Дали сега жалите што не ме ставивте да играм против Украина – открива Лаферти.

Прочитајте и...  СЦ „Јане Сандански“ во изборот за најдобар ракометен храм во Европа!

Прочитај повеќе

Исповед на Михајловиќ: Му простив на најдобриот пријател од детството кој ми пукаше во мојата слика и ми ја запали куќата

Слободен печат

Ѓоковиќ на Марбеља ги има последните подготовки пред нападот на 18. грен слем титула

Слободен печат

Ќерката на Мурињо е вистинска убавица, ги покажа атрибутите на одморот во Португалија

Слободен печат

Остри мерки во Њујорк: Казни за сите тенисери кои ќе го напуштат „меурот“ на УС Опен

Слободен печат

„Сините“ стана црвени: Ова е најлошиот дрес на Челси во историјата (ФОТО)

Слободен печат

Зинедин Зидан е најдобар тренер во светот, Клоп дури на третото место

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неверојатниот Дончиќ руши рекорди во НБА (ВИДЕО)

Слободен печат

Фулам е последниот учесник во Премиер лигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Феран Торес за 23 милиони евра во Манчестер сити

Слободен печат

Надал нема да ја брани титулата на „УС Опен“

Слободен печат

Руски напаѓач три години во дресот на Шкупи (ФОТО)

Слободен печат

Бразилецот Барбоса е нов играч на Македонија ЃП

Слободен печат