Иранскиот Хулк следната година ќе дебитира во најбрутална легална верзија на боксот

BARE KNUCKLE (бокс без ракавици) светот, ќе добие засилување со иранскиот Хулк, Сајад Гариби. Кревачот на тегови, кој изгледа навистина неверојатно, го најави своето деби следната година на настан наречен: USA Vs. Иран: 3 светска војна.

Овој Иранец тежок 154 килограми стана вистинска ѕвезда на социјалните мрежи, каде често ги објавува фотографиите.

Го следат скоро 450.000 луѓе во последните две години. Исто така интересно беше и неговото интервју во 2016 година кога јавно понуди да ја брани својата земја во борбата против терористичката организација ИСИС.

“Јас секогаш ќе бидам војник во мојата земја. За две до три години, искрено се надевам дека ќе бидам во вистинска, оптимална форма за да и служам на мојата земја”, рече тогаш Иранскиот Хулк, а неговото деби во борбените тепачки со нож сигурно кај сите ќе привлече големо внимание.

Прочитајте и...  Мета: Визната либерализација за граѓаните на Косово е неопходност

Прочитај повеќе

Демонстрантите се повлекоа, полицијата го опколи Собранието во Белград (ВИДЕО)

Слободен печат

Светски aгенции: Екстремистите со нападите ја предизвикаа полицијата и немирите во Србија

Слободен печат

Стефановиќ: Обид за насилно преземање на власта

Слободен печат

Шекеринска: Изјавата на Меркел е потврда дека сме на прав пат и можеме

Слободен печат

Мицкоски: Пред голема победа сме, заминува срамното и понижувачко време

Слободен печат

Вулин: Државата мора соодветно да одговори на насилството

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Јеремиќ: Власта пушти хулигани да прават нереди и да предизвикуваат судири

Слободен печат

Села: Куманово е со раните на Алмир, ние ќе се бориме секој Албанец да добие држјавјанство со Алиајнса за Албанците

Слободен печат

Ахмети: Мислиш срцето си им го откорнал за некое унапредување на Албанец

Слободен печат

Грција ублажи уште некои мерки воведени поради епидемијата од коронавирус

Слободен печат

Тачи в понеделник заминува во Специјалното обвинителство во Хаг

МИА Агенција

Полицијата во Белград ја презеде контролата врз главните пунктови околу Собранието

Слободен печат