Ирански медиуми: Соборен неидентификуван дрон на југ во државата

Иранските медиуми јавија денеска за соборен дрон над пристаништето Махшахр на југ во државата.

Засега не е јасно дали дронот бил воен или цивилен.

Според ирански медиуми, системот за воздушна одбрана бил активиран откако беспилотно летало било регистрирано на радарите.

Засега нема официјална потврда од иранските власти за извештаите на медиумите во Техеран.

Прочитајте и...  Изграден нов воспитно поправен дом во Тетово (ФОТО)

Прочитај повеќе

Мицкоски: Непријатно е во вакви услови да се зборува за избори

Слободен печат

Од новите 35 случаи со Ковид – 19, 22 се од Чаир, Бутел, Аеродром и Шуто Оризари

Слободен печат

Борел: ЕУ е за задржување на постојните граници на Србија и Косово

Слободен печат

Во Штип се врши масовно тестирање на текстилните работници

Слободен печат

Пендаровски: Партиите беа блиску до договор за датум за избори, но во последните два дена комуникацијата е прекината

Слободен печат

Швајцарија: По компликации од Ковид-19 почина десетмесечно бебе од Македонија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Џафери: Новите 14 дена се доволни за партиите да го договорат датумот за изборите

Слободен печат

БиХ: Протести во Сараево поради незадоволство од состојбата во државата

Слободен печат

Во протестите во Калифорнија загина полицаец, друг е повреден

Слободен печат

Потврдени 35 случаи со Ковид-19 во последните 24 часа

Слободен печат

Пендаровски: Нова вонредна состојба од 14 дена (ВИДЕО)

Слободен печат

ВО ЖИВО: Изјава на претседателот Стево Пендаровски

Слободен печат