Иранец освои 10 милиони долари на најголемиот покер турнир (ВИДЕО) - Слободен печат

Иранец освои 10 милиони долари на најголемиот покер турнир (ВИДЕО)

Иранецот кој живее во Германија, Хосеин Енсан е сензационален победник на Светската покер серија со што заработи неверојатни 10 милиони долари.

Откако еднаш триумфира на Европската покер серија, Хосеин Енсан по прв пат се најде на финалната маса и во Светската покер серија и веднаш успеа да ја освои титулата.

Тој во финалниот дуел беше подобар од Дарио Самартино кој за второто место освои шест милиони долари. На завршниот турнир од Светската покер серија учествуваа дури 8.568 покер играчи.

Како изгледаше последната рака која на Енсан му донесе дури 10 милиони долари погледнете во видеото:

Прочитај повеќе

Ова е фер плеј: Намерно промаши празен гол откако виде повреден противник (ВИДЕО)

Слободен печат

Шаповалов не сака да ризикува: Доколку има чад, нема да играм во Мелбурн

Слободен печат

Ѓоковиќ на еден ден пред стартот на Австралија Опен остана без важен член од тимот

Слободен печат

Кикс на Интер, Милан со пресврт до бодовите (ВИДЕО)

Слободен печат

Хабиб нема да се бори со Мекгрегор за помалку од 100 милиони долари

Слободен печат

Толедо: Со нетрпение го очекувам дебито за Вардар

Слободен печат

Остави Коментар

one × one =

Прочитај повеќе

Клоп направи многу, но никој не е како сер Алекс

Слободен печат

Исповед на српски кошаркарски репрезентативец: Хрват ме спасуваше од глад

Слободен печат

Германски експерт за допинг: Се сомневам во Надал

Слободен печат

Каква понуда за Хамилтон: 100 милиони долари за две години  

Слободен печат

Мекгрегор: Секоја будала која сака може да се бори со мене

Слободен печат

Во дербито на Западот, Леброн подобар од Харден и Вестбрук (ВИДЕО)

Слободен печат