Иран објави снимка од екипажот на запленетиот британски танкер (ВИДЕО) - Слободен печат

Иран објави снимка од екипажот на запленетиот британски танкер (ВИДЕО)

Иран објави кратка видео снимка на која, како што тврдат иранските власти, прикажани се членовите на запленетиот британски танкер, кој во петокот го презема иранската револуционерна гарда, пренесува Си-Ен-Ен.

Снимката денеска е објавена на интернет страницата на иранската известувачка агенција Фарс.

На прикажаниот видео материјал се гледаат неколку членови на екипажот распоредени на различни локации во танкерот.

Некои од нив разговараат во собата за состаноци, некои управуваат со пловилото, а други пак работат во кујната.

Портпаролот на компанијата која управува со овие танкери, за Си-Ен-Ен, изјави дека засега не се во можност да ја проверат автентичноста на видеозаписот.

Прочитајте и...  Додик на средба со Пендаровски, ќе му биде доделен и орден

Прочитај повеќе

Дескоска: Очекувам законот за ЈО да се донесе пред распуштањето на парламентот

Слободен печат

БРОЈОТ НА ЖРТВИ РАСТЕ: Од коронавирусот во Кина починаа 106 лица, заразени околу 4.500

Слободен печат

Цацановски: Социјалниот центар „Дуња“ промовира солидарност и вредности што се потиснати во општеството

Слободен печат

Белгиски универзитет развива вакцина против коронавирусот

Слободен печат

Алармантно – продолжува палењето на контејнери во главниот град

Слободен печат

КИНЕСКИТЕ ВЛАСТИ АПЕЛИРААТ: Граѓаните да избегнуваат патување во странство за спречување на коронавирусот

Слободен печат

Остави Коментар

three × one =

Прочитај повеќе

Магла утринава во неколку градови, преку ден облачно со дожд

Слободен печат

Змијанац: Општ пад на моралните и семејните вредности

Слободен печат

Јапонија со чартер лет ќе врати 200 граѓани од Вухан

Слободен печат

Обвинителот Рустеми ќе сведочи на денешното рочиште за „Рекет“

Слободен печат

Трајковска: Поразително е што дел од граѓаните сакаат да гледаат во дневната на комшијата

Слободен печат

Помпео: Ирак да го зачува својот суверенитет

Слободен печат