ИНТЕРВЈУ Зоран Заев: СДСМ треба да го искористи „Рекет“ во своја полза!

Во интервју за Слободен печат премиерот Зоран Заев најавува нов изборен законик и нов изборен модел со една изборна единица. Со него вели губат и СДСМ и ВМРО ДПМНЕ, но добива демократијата.

Уверен е дека СДСМ ќе победи на изборите и дека мандатот ќе го добијат веднаш, а не како по последните парламентарни избори кога претседателот Иванов одолговлекувше.

Случајот „Рекет“ не само што нема да и наштети на партијата туку, СДСМ треба да го искористи за подигање на својот рејтинг.

„Конечно законот важи за сите еднакво, конечно никој не е заштитетн, тоа е придобивка за која можевме само да сонуваме до скоро“, вели Зоран Заев во интервју за Слободен печат.

Прочитајте и...  Касами од Тетово: Во наредните четири години ќе се доближиме до ЕУ

 

 

Прочитај повеќе

Димковски: Консолидација на земјоделско земјиште е државна политика

МИА Агенција

Реконструирана улицата „Александар Урдаревски” во Бутел

МИА Агенција

Во Мексико, повеќе од 6.000 новозаразени со Ковид-19

МИА Агенција

Победа на Бајден и Трамп на примарните избори во Луизијана

МИА Агенција

Во Австралија уште 279 нови случаи на Ковид-19, од нив 273 во Викторија

МИА Агенција

Маж од Тексас отишол на „коронавирус забава“ по што се разболел и починал

Слободен печат

1 comment

Dejan 12/12/2019 - 23:36 at 23:36

Kako mislite da pobedite so DUI kako trojanski konj od samiot pochetok? Ne moze da ima bitka protiv kriminalot a DUI da bide vo vasite redovi, tie 10 god bea del od kriminalot I najmalku sto sakaat e funkcionalna drzava.

Reply

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Српски министер е позитивен на ковид-19

МИА Агенција

Во Бразил над 35 илјади нови случаи, сопругата и ќерките на Болсонаро негативни на ковид-19

МИА Агенција

Тортевски: Како нов политички субјект се соочивме со медиумска блокада

МИА Агенција

Од среда до 29 јули 2020 година влез во Грција преку Промахонас само со негативен тест за Ковид-19

Слободен печат

Ребиќ: Странски служби ја рушат Србија

Слободен печат

Заев: Се изгоревме со поддршката на некои кандидати на ДУИ

Слободен печат