ИНТЕРВЈУ Зоран Заев: СДСМ треба да го искористи „Рекет“ во своја полза! - Слободен печат

ИНТЕРВЈУ Зоран Заев: СДСМ треба да го искористи „Рекет“ во своја полза!

Во интервју за Слободен печат премиерот Зоран Заев најавува нов изборен законик и нов изборен модел со една изборна единица. Со него вели губат и СДСМ и ВМРО ДПМНЕ, но добива демократијата.

Уверен е дека СДСМ ќе победи на изборите и дека мандатот ќе го добијат веднаш, а не како по последните парламентарни избори кога претседателот Иванов одолговлекувше.

Случајот „Рекет“ не само што нема да и наштети на партијата туку, СДСМ треба да го искористи за подигање на својот рејтинг.

„Конечно законот важи за сите еднакво, конечно никој не е заштитетн, тоа е придобивка за која можевме само да сонуваме до скоро“, вели Зоран Заев во интервју за Слободен печат.

 

 

Прочитај повеќе

Дескоска: Отвореноста и транспарентноста на судството се основни претпоставки за зголемување на довербата на јавноста

Слободен печат

Нова опасност: Австралија ја очекува назеда на отровни пајаци

Слободен печат

Харадинај: Воспоставувањето на авиолинијата не значи укинување на таксите кон Србија

Слободен печат

54 отсто од граѓаните го подржуваат членството на Србија во ЕУ

МИА Агенција

Почнува изградба на нов кружен тек во Општина Чаир

МИА Агенција

Државата еднострано ќе ги укинува договорите за концесија на рудниците, ако оцени дека е загрозено здравјето на граѓаните

1 comment

Dejan 12/12/2019 - 23:36 at 23:36

Kako mislite da pobedite so DUI kako trojanski konj od samiot pochetok? Ne moze da ima bitka protiv kriminalot a DUI da bide vo vasite redovi, tie 10 god bea del od kriminalot I najmalku sto sakaat e funkcionalna drzava.

Reply

Остави Коментар

fourteen − twelve =

Прочитај повеќе

Костадинов: Добрата страна е што предметите на СЈО ќе имаат извесност

Слободен печат

Манчевски: Ги направивме првите клучни чекори за унапредување на дигиталните вештини

Слободен печат

Што правеше посрамениот австриски политичар Штрахе во Белград (ФОТО)

Слободен печат

Шилегов: Најголем увозник на отпад е Макстил

Иран именуваше жена за амбасадор во Данска

Слободен печат

Царовска: Пробниот процес за дуално образование дава резултати, тестирани вкупно 135 ученици

Слободен печат