ИНТЕРВЈУ НА „СЛОБОДЕН ПЕЧАТ“ со Драган Ѓилас: Во Србија владее СТРАВ!

Лидерот на Сојуз за Србија, Драган Ѓилас, во ексклузивно интервју за „Слободен печат“ вели дека опозицијата ќе ги бојкотира изборите во Србија затоа што под власта на Александар Вучиќ, Србија е поделена земја, во која владее страв и омраза кон опозиционерите.

Ѓилас говори и за т.н. македонско сценарио со кое се плаши народот, а кое никој не знае што е. (А тоа е всушност договор со власта за регуларни избори.)

Македонија е среќна што го има Заев, вели Ѓилас.

Целото интервју со Драган Ѓилас можете да го погледнете на Слободна ТВ.

Прочитајте и...  Полицијата упаднала во стан и пронашла питон долг 5,5 метри и тежок 50 килограми

Прочитај повеќе

Хоти ги замоли пратениците во косовското Собрание да гласаат за измените на буџетот

Слободен печат

Белградската „Штарк арена“ повторно станува ковид-болница

Слободен печат

Во Хрватска нови 86 заразени со корона вирус

Слободен печат

Во Црна Гора се одложуваат молитвите, литиите и другите собири на СПЦ

Слободен печат

Мажите во Албанија живеат пократко и емигрираат повеќе во однос на жените

Слободен печат

Над 100 деца заразени од коронавирус во Албанија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Полицијата упаднала во стан и пронашла питон долг 5,5 метри и тежок 50 килограми

Слободен печат

Кон: Маските ќе ги носиме до наредната пролет, 85% од тестираните во Белград се позитивни

Слободен печат

Поранешен директор на АИ за Турција осуден на шест години затвор поради тероризам

Слободен печат

Вооружена пресметка меѓу две семејства на Косово: Еден убиен, пет лица завршија во болница, осум во полиција

Слободен печат

Мета по средбата со Хоти: Албанија го подржува дијалогот Косово – Србија

МИА Агенција

Во Солун принудно слетал авион по пожар во пилотската кабина

МИА Агенција