13 C
Скопје

Интернистот Спироски: Влегуваме во најопасните 10 дена, ограничете ги максимално контактите

Влегуваме во најопасните десет дена. Триесет проценти од испитаниците се позитивни на новиот коронавирус, алармира интернистот д-р Игор Спироски.

– Ако некогаш треба добро пазење и заштита, тоа е сега. Ограничете ги маскимално контактите и инсистирајте на заштита дури и во најблискиот круг на социјализација. 10 дена, ајде да се бориме малку. Користете го мозокот– напиша на фејсбук д-р Спироски.

Неодамна, Спироски сподели дека годинава се тестирал четири пати и откри како останал негативен на новиот коронавирус досега. Прочитајте го неговото објаснување ТУКА.

 

Интернистот и диџеј Спироски: Како останав негативен досега

Поврзани вести

Вучиќ: Вложија повеќе од 1,2 милијарди евра за да ме срушат од власт

Филипче: Вечерва пристигнаа 38 400 вакцини од производителот „Астра-Зенека“

Слободен печат

Откриена е позадината на големата израелска акција: „Веста за инвазијата беше стапица“

Ерменија побара воена помош од Русија поради тензиите со Азербејџан

Горан Наумовски

Словенија го постави израелското знаме на зградата на Владата

Горан Наумовски

Поранешен припадник на зелените беретки во САД осуден за шпионажа во полза на Русија 

МИА Агенција

Остави Коментар