Интернистот Спироски: Влегуваме во најопасните 10 дена, ограничете ги максимално контактите

Влегуваме во најопасните десет дена. Триесет проценти од испитаниците се позитивни на новиот коронавирус, алармира интернистот д-р Игор Спироски.

– Ако некогаш треба добро пазење и заштита, тоа е сега. Ограничете ги маскимално контактите и инсистирајте на заштита дури и во најблискиот круг на социјализација. 10 дена, ајде да се бориме малку. Користете го мозокот– напиша на фејсбук д-р Спироски.

Неодамна, Спироски сподели дека годинава се тестирал четири пати и откри како останал негативен на новиот коронавирус досега. Прочитајте го неговото објаснување ТУКА.

 

Интернистот и диџеј Спироски: Како останав негативен досега

Прочитајте и...  Прилеп бара дополнителни рестриктивни мерки: И матичните лекари во системот на ротација на Инфективното одделение

Поврзани вести

ВИДЕО+ФОТО: Донација од 13500 брзи ковид тестови од Кралството Норвешка

Слободен печат

Кипар воведува полициски час од 21 часот

Слободен печат

Николовски: Институции ќе се спојуваат и вмрежуваат, процесот нема да е лесен

МИА Агенција

ВИДЕО+ФОТО | Шекеринска: Не сакаме да бидеме заложници на темните страни на балканската историја

Слободен печат

По коронавирусот во Кина се шири норовирусот: Предизвикува повраќање и дијареа, над 50 деца се заразени

Слободен печат

Лукашенко: Нема да работам како претседател според новиот устав

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanianBulgarian