Интересно: Семејствата на Меси и на Џеко како семејството на Хомер Симпсон (ФОТО)

Италијанскиот уметник Рино Русо со новиот цртеж ги воодушеви фановите на босанскиот фудбалер Един Џеко и неговото семејство.

Тој го прикажа семејството Џеко како ликовите од анимираната серија „Симпсонови“.

Instagram

Посебно внимание привлече главниот лик од популарниот серијал, Хомер Симпсон, кој се наоѓа зад Един, Амра, Софија, Уна и Данија.

Instagram

И Един и Амра го објавија цртежот на нивните инстаграм-профили и собраа многу позитивни коментари.

Уметникот пред неколку дена објави сличен цртеж од семејството на Лионел Меси.

Instagram
Прочитајте и...  Идниот тренер на ПСЖ со сигурност ќе биде Италијанец

Прочитај повеќе

Барселона ја користи кризата во Сити, на лето носи екстра засилување

Слободен печат

Наши миленици: Мишо

Слободен печат

ТРАГЕДИЈА: Девојче почина на трибините на „Алијанц“ Арената во Минхен

Слободен печат

Присила Присли: Преку ден ученичка, навечер фатална жена (ФОТО)

Слободен печат

Вардар меле се пред себе, ја прекина серијата без пораз на Борец

Слободен печат

Ученикот Лампард поуспешен од учителот Мурињо (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

2 × пет =

Прочитај повеќе

Филмот што ги смени Оскарите: „Паразит“ е последната голема револуција на филмската уметност

слободен печат

Вардар и Порто во битка за петтото место

Слободен печат

ХАОС ВО АТИНА: Кошаркарски судии нападнати во такси, Ламоника заврши во болница

Слободен печат

Сте се запрашале зошто скоро секогаш похуваното месо го подготвувате лошо? Ова се петте грешки што најчесто ги правите!

слободен печат

Совршен тренер: Комбинација на Клоп и Гвардиола

Слободен печат

Мислев дека ме бара сопругата, а тоа да ти бил Мурињо

Слободен печат