ИНТЕРЕСЕН ТЕРЕН ЗА КАМПАЊА: Косовски политичар го „слуша“ и гласот на КРАВИТЕ (ФОТО)

Во Косово и официјално започна изборната кампања за предвремените парламентарни избори, кои треба да се одржат на 6 октомври.

Но, уште пред да започне официјалната кампања, кандидатите за пратеници се најдоа на терен за да соберат што е можно повеќе гласови.

Кандидатот за пратеник во косовското собрание од коалицијата Алијанса за иднина на Косово и Социјал-демократската партија, Јетон Зогјани избра кампњата да ја реализира на еден интересен терен, јавува Газета Експрес.

Зогјани објавил фотографија на социјалната мрежа Фејсбук каде се гледа со една крава.

На фотографијата тој напишал најдете ги разликите.

Газета Експрес

Но овој пост на Зогјани не се наоѓа веќе на Фејсбук. Тој одлучил да го избрише, а вели дека кравата побарала такво нешто.

Прочитајте и...  Дајмлер со продажба на фабриката во Франција ќе го реформира производството

„Го избришав претходниот пост со кравата, бидејќе кравата се жалеше и ми рече гледаш се резиливме, сите портали ја преземаа“, напишал Зогјани.

Инаку Јетон Зогјани е познат косовски актер, односно комичар, кој неодамна влезе во политиката.

Фејсбук

Прочитај повеќе

Гласен Текстилец: Конфекција во Пробиштип затворена поради нови случаи на Ковид-19

Слободен печат

Мажите во Албанија живеат пократко и емигрираат повеќе во однос на жените

Слободен печат

ГОБ „8 Септември“ демантира дека постои листа на чекање за итни хирушки интервенции

Слободен печат

Заев ја обвини опозицијата за лаги и негативна кампања: ВМРО-ДПМНЕ ќе остане во опозиција за да си ја обнови партијата

Слободен печат

Над 22.000 новозаразени од Ковид-19 во Индија

Слободен печат

Чулев: Полицијата е подготвена за спроведување мирни, фер, демократски избори

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Њујорк пост: Еден од десет пациенти никогаш нема да го вратат чувството за мирис и вкус

Слободен печат

Шахпаска: Преку инвестиции во инфраструктурата, инвестираме во економијата и во иднината

Слободен печат

Лукаревска: СДСМ не копа ровови, туку гради мостови, патишта и врски меѓу луѓето

Слободен печат

Реџепи: ВМРО-ДУИ може да формираат коалиција, но во опозиција

Слободен печат

Интегра во Куманово: Кокино ќе биде туристичка атракција, ќе се развива бањскиот, здравствениот туризам, брзи возови, преку транспортна стратегија

Слободен печат

Спасовски: Ја чистиме калта од режимот кој за себе поставуваше мермер, а за граѓаните стиропор

Слободен печат