Интер во првото европолуфинале после 10 години! (ВИДЕО)

Вечерва на стадионот во Дизелдорф во четвртфиналниот натпревар од фудбалската Лига Европа екипата на Интер славеше со 2:1 против Баер Леверкузен.

Сите погодоци беа реализирани во првото полувреме, Барела шутираше прецизно од работ на шеснаесетникот за водство во 15 минута од средбата.

Предноста ја зголеми Лукаку шест минути подоцна, белгискиот интернационалец кој убаво беше пронајден од Јанг незадржлив од непосредна близина успеа да ја затресе мрежата на Храдецки.

Германците само го ублажија поразот, односно елиминацијата во 24 минута, Воланд и Хаверц одлично соработуваа, а желбата на Челси Хаверц се запиша во листата на стрелците.

„Неро-аѕурите“ во Келн во полуфиналето на ЛЕ на 16 август ќе играат со подобриот од дуелот Шахтјор Доњецк-Базел.

Прочитајте и...  Бартомеу наскоро си заминува од Барселона, верификувани потписите за негова смена

Прочитај повеќе

Рома е фаворит за потписот на „кралскиот“ напаѓач“!?

Слободен печат

Коронавирусот го одложува новиот меч на Џенова и Пандев!?

Слободен печат

Металург по швајцарски „билет“ за влез во групите на Лига Европа!

Слободен печат

Сензација на „Ролан Гарос“: Ѓоковиќ со „полесен“ пат до финалето!

Слободен печат

Имаше шампионски амбиции во НБА лигата, но на крајот доби отказ!

Слободен печат

Тампа Беј по вторпат го освои Стенли купот (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ливерпул со пресврт го совлада Арсенал, Жота дебитираше со гол

Слободен печат

Корона криза во Серија А, дури 14 члена на тимот на Пандев се позитивни

Слободен печат

Проблеми за Премиер лигата, десет случаи на коронавирус

Слободен печат

Ансу Фати: Го живеам својот сон, играм со Меси

Слободен печат

Најдобриот косовски фудбалер ќе игра против Македонија, се опорави од коронавирусот

Слободен печат

„Граѓаните“ го известија Наполи дека се откажаа од Кулибали

Слободен печат