Интер не ги заборава славните моменти со „Гранде Пандев“! (ВИДЕО)

twitter/SempreInter.com

Кратко и јасно, македонскиот репрезентативец остави длабока трага во дресот на миланскиот клуб со кој успеа да освои титула во ЛШ, а подоцна се искачи и на светскиот фудбалски врв.

„Неро-аѕурите“ уште еднаш ги потсетија своите фанови на една од клупските легенди, Горан Пандев.

Интер не ги заборава моментите со македонскиот репрезентативец и објавено е едно видео од неговите најдобри и клучни моменти.

Во овој период спортот, фудбалот е во прекин поради пандемијата на коронавирусот, а калчолигашот од Милано до можното продолжување на сезоната, ги занимава своите фанови со интересни видео записи од поблиското и подалечното минато, со различни предизвици, квизови…

Во овој случај кратко и јасно, „Гранде Пандев“ остави длабока трага во дресот на Интер со кој успеа да освои титула во Лигата на шампионите, а подоцна се искачи и на светскиот врв.

Нашиот напаѓач кој моментно ги брани боите на Џенова, имаше учинок од осум голови и 15 асистенции и беше клучен во тројната круна во сезоната 2009/2010.

Видео на денот