Интер најголем фаворит за потписот на Мертенс!?

Во јуни годинава напаѓачот ќе биде слободен агент, не беше подготвен да си замине од „Сан Паоло“ во текот на зимскиот преоден рок 2020.

Како што информираат италијанските медиуми, Дрис Мертенс нема да го продолжи договорот со Наполи. Интерес за неговите услуги има од Интер, Манчестер јунајтед, Арсенал и Челзи.

Во јуни годинава напаѓачот ќе биде слободен агент, не беше подготвен да си замине од „Сан Паоло“ во текот на зимскиот преоден рок 2020.

Има и добра причина зошто Белгиецот остана во клубот, односно го делат само три голови да биде најдобар стрелец во историјата на Наполи.

Моментно на вечната листа се наоѓа на второто место со 119 голови, само два помалку од Словакот Марек Хамшик.

Разговорите за продолжување на соработката со Наполи не одат во посакуваниот правец, според „Газета дело Спорт“ Мертенс посакува 7.5 милиони евра годишно за две сезони. Моментно понудата на клубот е четири милиони плус еден како бонуси во зависност од перформансите.

Прочитајте и...  „Кралевите“ и натаму ќе напаѓаат без Азар!

Според „Дејли Експрес“, освен Интер кој се одвојува како главен фаворит за потписот на белгискиот интернационалец, во трка се наоѓаат уште Рома, Челзи, Манчестер јунајтед и Арсенал.

Прочитај повеќе

Германскиот суперкуп за Баерн Минхен (ВИДЕО)

Слободен печат

Погледнете како изгледа куќата на Мајорка каде Михаел Шумахер ќе го продолжи лекувањето, само три лица смеат да го посетат (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Ништо од трансферот: Локомотив Москва се обиде да го измами Манџукиќ

Слободен печат

„Петарда“ на Интер на гостувањето кај Беневенто (ВИДЕО)

Слободен печат

Милан го продаде Пакета и загуби 17 милиони евра

Слободен печат

Имер опиша како е да се игра против Ѓоковиќ: Се чувствував како да ме дави змија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Нејмар во проблеми: На Шпанија и должи 34 милиони евра за неплатен данок

Слободен печат

Умит Каран се врати на клупата на Шкупи: Имаме шампионски тим

Слободен печат

Драма на Ролан Гарос, Бертенс заврши во количка, противничката и порача е*и се

Слободен печат

Ролан Гарос: Надал супериорно во третото коло

Слободен печат

Елмас и Пандев ќе играат против Косово, нивните тестови на корона се негативни

Слободен печат

Романски третолигаш доби нов стадион вреден 100 милиони евра (ФОТО)

Слободен печат