Интер го губи здивот, Верона во финишот му ја одзеде победата (ВИДЕО)

Екипата на Интер полека го губи здивот во финишот од сезоната во Серија А и на втор натпревар по ред не успева да триумфира по што падна на четвртото место на табелата. Овој пат Верона успеа да остане непоразена во дуелот со „нероаѕурите“ играјќи 2:2.

Верона поведе во втората минута со погодокот на Дарко Лазовиќ. Но, на почетокот на второто полувреме Интер дојде до пресврт, прво Антонио Кандрева во 49.минута израмни на 1:1, а потоа и беше дел од акцијата во која Федерико Димарко си постигна автогол. Но, во 88. минута Мигел Велосо ги шокира „нероаѕурите“ и Верона ја остави непоразена.


Интер на седум кола до крајот на сезоната има 65 бода, еден помалку од третопласираната Аталанта и три од Лацио кој е втор на табелата.

Прочитајте и...  Вилијамс: Патував со 50 маски, ќе играм на секој турнир!

Прочитај повеќе

Атлетико во проблеми пред ЛШ: Двајца позитивни на коронавирус!

Слободен печат

Можните ривали на Шкендија, Шкупи и Ренова во Лига Европа

Слободен печат

Пандев и Џенова следната сезона со нов тренер!?

Слободен печат

Дури 10 играчи пред разделба со „Старата дама“!?

Слободен печат

Халеп се двоуми дали да игра на „УС Опен“!

Слободен печат

1МФЛ: Мирољубиво на Чаир, Силекс ја „торпедираше“ Беласица!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вилијан го напушти Челси, следува трансфер во Арсенал!

Слободен печат

Ферстапен најдобар на 70 роденден на Формула 1 (ВИДЕО)

Слободен печат

Димитровски: Карабах е фаворит, но се игра еден натпревар и сè е можно!

Мото ГП: Историски триумф на Биндер во Брно

Слободен печат

Левандовски на четири гола од рекордот на Роналдо

Слободен печат

Деркоски и Констандиновска победници на Крушевскиот пливачки маратон

Слободен печат