Интер е незадоволен, Алексис Санчез се враќа во Јунајтед!?

„Трансфермаркт“ го проценува чилеанскиот интернационалец на 25 милиони евра. Неговиот договор со Манчестер Јунајтед треба да истекува во јуни 2022 година.

Раководството на „нероазурите” е незадоволно од претставувањето на Чилеанецот, кој беше ангажиран од клубот од Милано до крајот на сезоната 2019/20 и нема намера да потпише постојан договор со играчот. Така, Санчез ќе се врати во Манчестер Јунајтед летото 2020 година.

Интер нема да се обиде да ги откупи правата на напаѓачот Алексис Санчез од Манчестер Јунајтед, според италијанскиот новинар Фабрицио Романо. Досега 31-годишниот играч има одиграно 13 мечеви во сите натпреварувањата за Интер оваа сезона, со еден гол и три асистенции.

„Трансфермаркт“ го проценува на 25 милиони евра. Неговиот договор со Манчестер Јунајтед треба да истекува во јуни 2022 година.

Воедно Андреас Переира и Џеси Лингард веројатно се очекува да го напуштат Манчестер Јунајтед во текот на летото, пренесуваат британските медиуми. Лингард и Переира имаат договори со клубот од „Олд Трафорд“ до летото 2021 година.

Прочитајте и...  После Џордан, Коби Брајант е најдобриот

Двајцата играчи од средниот ред не можат да најдат место во стартниот состав на „црвените ѓаволи” под водство на Оле Гунар Солскјер.

Разделбата со 24-годишната Переира и 27-годишниот Лингард може да помогне во ангажманот на Џек Грилиш од Астон Вила на „Олд Трафорд”. Играчот од средниот ред е вреден околу 60 милиони фунти.

Прочитај повеќе

Федерер дели бесплатни совети на Инстаграм, се јави Ѓоковиќ и забавата е загарантирана (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Роналдињо ја плати кауцијата и излезе од затвор

Слободен печат

Бев пред пензија, со цигара во рака и голем стомак, но тогаш ми пријде Антиќ…

Слободен печат

Одложена и деветтата трка во Ф1 сезонава

Слободен печат

После Џордан, Коби Брајант е најдобриот

Слободен печат

Реал Мадрид подготвува понуда за Халанд

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Американскиот тенисер открива: Сервисот на Ѓоковиќ е потценет

Слободен печат

Неверојатен предлог, натпреварите од Серија А да се играат само во Рим

Слободен печат

ФИФА го преместува летниот преоден рок

Слободен печат

Селекторот на борачите го победи коронавирусот, пуштен е на домашно лекување

Слободен печат

Оригиналниот дрес на Џордан од Дрим тимот ставен на аукција

Слободен печат

Вимблдон наплати 114 милиони евра отштета за откажувањето и веднаш направи потег за почит

Слободен печат