Интер е „газда“ во Милано, Буфон се израмни со Малдини! (ФОТО+ВИДЕО)

Во дербито од четвртото коло во италијанската фудбалска Серија А вечерва на „Сан Сиро“, во градската пресметка Милан загуби од Интер со 0:2.

Головите за „неро-аѕурите“ ги постигнаа Брозовиќ во 49 и Лукаку во 78 минута од средбата за вкупно четврта по победа по ред за фудбалерите на Антонио Конте од почетокот на сезоната во најсилното италијанско првенство.

Претходно Јувентус на домашен терен славеше против Верона (2:1), во првото полувреме пенал за гостите не реализираше Ди Карминес, но само 60 секунди подоцна една „бомба“ испрати Велосо во мрежата на немоќниот голман Буфон.

Кога сме веќе кај Џанлуиџи Буфон, голманот на италијанскиот шампион денеска со својот настап се израмни со легендарниот Паоло Малдини (902) по бројот на натпревари за еден клуб.

Кристијано Роналдо во 31 минута успеа да го израмни резултатот, а истиот играч беше најзаслужен за новите три бода сезонава кои ги обезбеди на стартот од вториот дел. Да додадеме уште дека на стартот од саботната програма Удинезе на нашиот Илија Несторовски загуби неочекувано од Бреша (0:1).

Прочитајте и...  Тајсон ни во Топ 10: Кој е најдобриот боксер на сите времиња? (ФОТО)

Прочитај повеќе

Клубовите го поддржаа предлогот, крај на одбојкарската сезона во Македонија

Слободен печат

Георгиевски е новото десно крило на Вардар

Слободен печат

Официјално: Митревски е новиот голман на Порто

Слободен печат

Од вториот „шешир“ ги чекаме ривалите за учество на ЕП 2022!

Слободен печат

Потврдени осум трки, Ф1 сезоната ќе започне на 5 јули!

Слободен печат

Сите тестирани во ФК Вардар се негативни на Ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ново засилување од Шпанија во Еурофарм Пелистер (ВИДЕО)

Слободен печат

Легендарниот напаѓач Бирхоф со решение за Лигата на нации

Слободен печат

Савиќевиќ импресионираше во Мадрид: Време е за уште поголеми предизвици!

Слободен печат

На денешен ден Вардар ја освои втората титула во Лигата на шампионите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Барселона криела дека има пет заразени играчи?

Слободен печат

Драгана Ристова: Учев од Раул Гонзалез, кој несебично ми го предаде неговото знаење

Јасмина Кантарџиева Димков