Интер донесе одлука во врска со Ериксен кој колабираше на Европското првенство

Актуелниот италијански шампион Интер донесе одлука во врска со Кристијан Ериксен, најплатениот играч во клубот од „Џузепе Меаца“. Платата на Ериксен за оваа сезона е 7,5 милиони евра. Да потсетиме, данскиот репрезентативец доживеа срцев удар на првиот натпревар од минатото Европско првенство, по што лекарите му го спасија животот на теренот. Му беше вграден дефибрилатор, … Продолжи со читање Интер донесе одлука во врска со Ериксен кој колабираше на Европското првенство