Институтот за медиуми доделува грантови за продукција на медиумска содржина

Македонскиот институт за медиуми (МИМ) објавува повик за доделување грантови за продукција на медиумска содржина. Сите заинтересирани медиуми (печатени, ТВ, радио или онлајн медиуми) може да аплицираат најдоцна до 8 јуни 2020.

 Повеќе информации за повикот и за начинот на аплицирање можете да најдете на следниот линк:

https://mim.org.mk/en/news/1192-call-2020?fbclid=IwAR00qbb4MUt7X6pjE6Scs2aPiTt7cHTl25EtPOHzfaTdiOuooH6ZBMerIl8

 

Прочитајте и...  На скопскиот аеродром приведен гостиварец за закани упатени кон владин функционер

Прочитај повеќе

Серија инциденти пред Собранието на Србија во Белград (ВИДЕО)

МИА Агенција

Реакција на српската Демократска партија за протестите во Белград

Слободен печат

Демонстрантите ја нападнаа полицијата во Белград, употребен и солзавец

Слободен печат

Нови демонстрации во Србија, Парламентот го опколи жандармеријата (ВИДЕО)

Слободен печат

Вучиќ од Париз: Мислам дека конечно паднаа сите маски!

Слободен печат

Во светот денеска рекорден број новозаразени: СЗО признава дека не може да се искорени вирусот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Царовска: ВМРО-ДПМНЕ нуди изолација и враќање назад

Слободен печат

Стефановиќ: Брутални сцени на насилство, полицијата мора да реагира

МИА Агенција

Николоски: Мојот против кандидат е „капо ди тути капи“ на сите криминалци во оваа држава

Слободен печат

Филипче: Ако делите барем дел од ентузијазмот, вербата и желбата што јас вечерва ја чувствувам, ние сме победници

Слободен печат

Заев: После поразот Мицкоски нема да биде лидер на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат

Мицкоски: Да ставиме крај на криминалот и разнебитувањето

Слободен печат