ИНСТАГРАМ ПРОТИВ „БУЛИНГОТ“: Размислете уште еднаш пред да го објавите коментарот!

Во време кога речиси целиот свет секојдневно „виси“ на социјалните мрежи, неизбежно е и препукувањето преку коментари.

Инстаграм е првата социјална мрежа која вложува многу во тоа да биде безбедна за сите свои корисници. Тие преземаат драстичен чекот во врска со дрските и навредливите коментари под објавите.

Тие сакаат на секој можен начин да ги заштитат корисниците, за тие да не бидат под притисок поради навредливите коментари и бројот на лајкови. Од една страна, воведуваат алатка која ќе детектира навреди во коментари и ќе го предупредува корисникот да размисли уште еднаш пред да коментира.

Од друга страна, тестираат и опција за рестрикција, односно криење на коментари кои не ви се допаѓаат, а оној кој го објавил коментарот нема да знае дека не е видлив.

Прочитајте и...  Нивес се пофали со фризурата, но сите гледаа малку подолу: „И да си келава, ќе ми беше сеедно!“ (ФОТО)

Прочитај повеќе

Цеца Ражнатовиќ ѝ упати нежни зборови на својата снаа и се заблагодари: Прекрасно мое девојче! (ФОТО)

Слободен Печат

Шпанска пита со спанаќ

Слободен печат

Брзо и лесно отстранете ги непријатните мириси од фрижидерот

Слободен печат

Дневен хороскоп за 7 јуни: Ќе ви биде тешко да го убедите партнерот во нешто, но не се откажувајте

Слободен печат

Готвачот на Наоми Кембел ја откри тајната на „Итал“ исхраната!

Васко Спасоски

Саша Ковачевиќ има афера: Погледнете ја девојката и сè ќе биде јасно! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Албанска телевизија ја зголеми гледаноста на 300 отсто: Презентерките без градник во етер! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Никогаш видени снимки: Погледнете како реагира Новак Ѓоковиќ кога на четири години го добил првиот рекет (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Нивес се пофали со фризурата, но сите гледаа малку подолу: „И да си келава, ќе ми беше сеедно!“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Мајли Сајрус ги покажа стомачните мускули, но упати силна порака против расизмот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Боли глава од оваа сума: Погледнете за колку пари Кристијан Голубовиќ влегува во „Задруга“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Владо Георгиев наполни 44 години, а има само една желба која не се однесува на него! (ФОТО)

Васко Спасоски