Инспектори затворија локал во Гостиварско кој работел после 21 часот

Фото: МИА

На 13.11.2020 во 23,00 часот во СВР Тетово било пријавено дека угостителски објект во село Врапчиште сопственост на И.З(38) од с. Врапчиште од полициски службеници бил затекнат дека истиот е отворен.

Во објектот И.З. бил со неговиот малолетен син и М.М.(52), И.Џ.(52), Д.С.(49) и А.И.(35) сите од село Врапчиште, при што истите постапиле спротивно на здравствени прописи за време на епидемија.

Од инспектор од Државниот пазарен инспекторат бил извршен увид и објектот бил затворен со налепница.

Увид е извршен од екипа од Полициска станица Гостивар.

Видео на денот