Инспектори ги проверуваат кафулињата во трговскиот центар „Мавровка“ – Слободен печат
Хроника

Инспектори ги проверуваат кафулињата во трговскиот центар „Мавровка“

Акцијата против дивоградби започна неделава кога инспекторатот на Општината почна со акции за отстранување на нелегалните тераси во скопско Дебармаало.

Инспекциски контроли од Општина Центар, придружувани од полициски службеници, од изутринава ги проверуваат терасите од кафулињата во трговскиот центар „Мавровка“, информира Алсат. 

Акцијата против дивоградби започна неделава кога инспекторатот на Општината почна со акции за отстранување на нелегалните тераси во скопско Дебармаало.

Како што се наведува од Општината, вкупно 16 сопственици на нелегално поставени објекти биле известени дека треба да ги отстранат истите.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Еден коментар

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close