Инспектор бил нападнат од див превозник на граничниот премин Делчево - Слободен печат

Инспектор бил нападнат од див превозник на граничниот премин Делчево

Инспектор нападнат од страна на див превозник на граничниот премин Делчево. Нападот е пријавен во делчевската полиција, од каде го потврдија случајот.

-На граничен премин Делчево од слобода е лишен Д.Г (58) од с.Ѕвегор, Делчевско. Лицето физички нападнал инспектор од Државниот инспекторат за сообраќај и транспорт при обид да изврши претрес на патничко возило ,,опел” со бугарски регистерски таблици, кое тој го управувал. Д.Г. бил приведен во Полициската станица за граничен премин и граничен надзор, се вели во соопштението од полицијата.
Инцидентот го потврдија и од Здружението на превозници во патниот сообраќај, од каде го осудија нападот врз инспекторот.
-Апелираме до надлежните да ги преземат соодветните мерки, а дополнително бараме да се стави ред со дивите превозници во патничкиот сообраќај, велат од Здружението на превозници.
За сторителот е најавена пријава откако целосно ќе биде документиран случајот.
Прочитајте и...  Тројца повредени во сообраќајка кај Струмица

Прочитај повеќе

Момче чувало пиштол во автомобил

Тројца повредени во сообраќајка кај Струмица

Во судир на повеќе возила повредени три лица кај Струмица

Слободен печат

Двојно убиство при грабеж во казино на патот Скопје-Блаце

Слободен печат

Тони Јакимовски излезе од притвор

Слободен печат

Тешко повреден работник при поставување на цевковод во Булачани

Слободен печат

Остави Коментар

десет + дванаесет =

Прочитај повеќе

Возач удрил во петгодишно девојче во Пробиштип и побегнал

Слободен печат

Покренато обвинение против три лица за продажба на марихуана

Слободен печат

Скопјанец обвинет за кражба од службено возило на АД МЕПСО

Слободен печат

Полицијата расчистува случаи со измамени угостители и цвеќари

Слободен печат

Мртви сопружници пронајдени во својот дом во Кратово

Слободен печат

Полицијата приведе 43-годишен маж кој пренесувал 53 мигранти

Слободен печат