24.8 C
Скопје

Инфоматеријали за Еразмус+ на Водно по повод Денот на Европа

 Националната агенција за европски образовни програми и мобилност (НАЕОПМ) денеска го одбележа Денот на Европа со симболично искачување на Водно од нејзиниот директор Марко Ѓоргиевски, вработените и млади европски амбасадори.

– Покрај убавата дружба, сите заинтересирани можеа да земат промотивни материјали преку кои ќе се информираат за можностите што ги нуди образовната програма Еразмус+. Овој ден ги славиме европските вредности, слобода, еднаквост, инклузија и заедништво, се она што, всушност, претставува Европа, соопшти  Агенцијата со повик да продолжиме да ги практикуваме европските вредности. 

Поврзани вести

Лукаревска: Наша единствена алтернатива е ЕУ

Слободен печат

Пукотница во Старата скопска чаршија

Слободен печат

Филипче од Штип: Покажавме дека за нас зборот е збор, го имаме најдоброто за секоја општина

Слободен печат

Ексцентричен тајкун, креатор на најпознатата антивирусна програма, пронајден мртов неколку часа по одлуката за екстрадиција

Слободен печат

Заев тврди дека не разговарал со Ахмети за промена на знамето, грбот и химната

Слободен печат

Заев за новите проекти: Се воведува еколошка такса, ќе се инвестира во обновливи извори

Слободен печат

Остави Коментар