Индиското лето продолжува: Издржете само до викенд!

Фото: Приватна архива

„До крајот на денешниот ден ќе има услови за повремен локален дожд и ретки грмежи, а ќе дува и слаб до умерен ветер од источен и од североисточен правец, кој во североисточните предели повремено ќе засилува на интензитет. Максималните температури ќе се искачуваат во интервалот од 19 до 27 степени“, вели метео прогнозерот Славчо Попоски.

Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од источен правец. Мали се условите за ретка појава на краткотраен дожд. Максималната температура ќе се искачи до околу 25 степени.

Според Попоски во следните денови, времето ќе биде умерено, локално и значително облачно со услови за локален краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк.

Видео на денот