4 C
Скопје

Индија: Повеќе од 53.000 заразени за еден ден

Во Индија, во последните 24 часа се потврдени 53.370 нови случаи на коронавирус, со што вкупниот број на пријавени е повеќе од 7,8 милиони, соопшти Министерството за здравство.

Од последното ажурирање, 650 лица починаа, со што вкупниот број на смртни случаи достигна 117.956 лица.

Индија има помал број на ново инфекцирани на ден во споредба со пикот на епидемијата во септември, кога имаше речиси 100.000 нови случаи на ден.

Прочитајте и...  Подигнати пешачки платоа за побавен сообраќај пред училишта и градинки

Поврзани вести

Почина Валери Жискар Д’Естен

Слободен печат

Заев и Бектеши на промоција на првата фотонапонска централа во неготинско

Слободен печат

Меѓународен ден на лицата со посебни потреби

Слободен печат

Онлајн работилница за предизвиците со кои се соочуваат новинарите за време на ковид кризата

Слободен печат

Конференција „Патот кон единствениот европски пазар”

Слободен печат

Уредување на односите меѓу Македонија и В. Британија по Брегзит: Министерот Османи и амбасадорката Галовеј ќе потпишат Спогодба за партнерство, трговија и соработка

Слободен печат

Остави Коментар