-2 C
Скопје

Инцидент во тетовско: Момче од Челопек пукал со автоматска пушка по расправија со сосед, при претресот му нашле и дрога

Полицијата во Тетово вчера привела 24 годишно момче од Челопек кое по расправија со 47 годишен сосед испукал неколку куршуми од автоматска пушка. При приведувањето и претресот во неговата куќа е пронајдена и дрога.

– Околу 18 часот во Челопек, тетовско, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода М.М. (24) од ова село, бидејќи при претрес во неговиот дом и помошните простории биле пронајдени и одземени автоматска пушка со куршум калибар 7,62 милиметри, неколку празни рамки и чанта со марихуана. Претходно, М. М. по меѓусебна расправија со неговиот сосед Н.Р. (47), со автоматска пушка испукал еден куршум во воздух, соопшти СВР Тетово.

При увидот била најдена една чаура со калибар 7,62 мм. По приведувањето и постапката за документирање на случајот М.М. ќе биде изведен и пред судија во претходна постапка во тетовскиот суд.

Прочитајте и...  Интервју со градоначалникот на Карпош | Богоев: Не ѝ се погодив на урбаната мафија!

Поврзани вести

Песков: Блокирањето на профилите на Трамп е лекција за целиот свет

Слободен печат

Хаварисаните возила во Центар ќе одат во старо железо

Навални од притвор повикува на протести: Не плашете се, излезете на улица, излезете за себе и за својата иднина

Слободен печат

Полициски час, задолжителна работа од дома, носење ФФП2 маски се дел од новите мерки во Германија

Слободен печат

Затворен угостителски објект во Боговиње поради непочитување на ковид мерките

Слободен печат

ЕУ со нова надеж за вакцини за земјите од Западен Балкан

Слободен печат

Остави Коментар