Инцидент во Сплит: Автомобил паднал во морето (ВИДЕО) - Слободен печат

Инцидент во Сплит: Автомобил паднал во морето (ВИДЕО)

На пристаниште во Сплит се случил инцидент кога автомобил со словенечки регистарски таблички паднал во морето, пренесуваат хрватските медиуми.

Автомобилот, како што се наведува, плутал извесно време, а потоа почнал да тоне. Очевидците раскажуваат дека патниците го напуштиле возилото пред да падне во морето.

По неколку часа автомобилот бил успешно извлечен.

Погледнете го видеото:

Auto slovenskih tablica upao u more u splitskoj luci

Auto slovenskih tablica upao u more u splitskoj luciViše na http://bit.ly/2XpZYY4Reporter: Mario Matana

Publiée par 24sata sur Lundi 24 juin 2019

Прочитај повеќе

Светските лидери постигнаа договор за финалниот документ со кој ќе се реши кризата во Либија

Слободен печат

Светските лидери утре на економскиот форум во Давос

Слободен печат

Дел од Драчево и Ѓорче Петров утре ќе останат без струја

Слободен печат

Милановиќ сака да ја повлече армијата од Авганистан: Постојат добри аргументи против ова

Слободен печат

Хафтар ги затвори нафтените полиња во јужна Либија

Слободен печат

Затрупани автомобили: Рекордна количина снег во Канада (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

five + nine =

Прочитај повеќе

Техеран ги затвори училиштата поради обилниот снег

Слободен печат

Мишел: Мирот во Либија е од исклучителна важност за ЕУ

Слободен печат

Аерозагадувањето ќе се надмине доколку Македонија стане членка на ЕУ, сметаат 37,6 отсто граѓани

Слободен печат

Овој човек во моментов е најбогат во светот

Слободен печат

Заев пумпа оптимизам, Мицковски анализира

Слободен печат

Возете внимателно: Магла на патот од село Лисец кон Попова Шапка

Слободен печат