11 C
Скопје

Инцидент во скопско Влае: Им пресекле пат и го демолирале автомобилот, двајца завршија во Градска

Попладнево, нешто по 18 часот во скопската населба Влае, како што информираат од Министерството за внатрешни работи (МВР), дошло до физичка пресметка во која учествувале пет момчиња. Причина е сообраќајно недоразбирање, а инцидентот се случил на раскрсницата кај мостот „Влајко“. Двајца од учесниците во инцидентот на возраст од 22, односно, 28 години завршија во болница, но засега не е познато за природата на повредите.

Во инцидентот учествувале две лица кои биле со автомобил Голф кои биле нападнати од три лица со Опел Корса. Според очевидци на настанот, се се одвивало многу брзо.

– Двете лица во Голфот, поради недоразбирање во сообраќајот, биле нападнати од три лица во Опел Корса. Почнале да удираат по возилото при што го скршиле задното стакло на автомобилот, стаклото крај совозачкото седиште и еден од предните светла, информираат од МВР.

Прочитајте и...  Филипче со апел до возрасните гостиварчани да се пријават за вакцинација

Поврзани вести

Мјанмар го отповика амбасадорот во ОН

Слободен печат

Екс премиерот Љубчо Георгиевски: 5 политчко-дипломатски предлози како да се подобрат Македонско – Бугарските односи

Слободен печат

Медиумите во Полска се плашат од „државен удар“

Џејмс Шотер/Financial Times

Повеќето земји во Европа воведуваат или го продолжуваат затворањето

Слободен печат

САД ќе воведе специјални мерки за патниците од африканските земји погодени од ебола

Слободен печат

Стандард и Пурс го потврди долгорочниот кредитен рејтинг на Софија „БББ” со стабилна перспектива

Слободен печат

Остави Коментар