ИНЦИДЕНТ ВО БЕЛГРАД: Мигрант се обидел да украде пиштол од полицаец, откако бил осомничен за кражба (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиРегион

ИНЦИДЕНТ ВО БЕЛГРАД: Мигрант се обидел да украде пиштол од полицаец, откако бил осомничен за кражба (ВИДЕО)

Српските медиуми пишуваат дека инвидентот се одиграл во продавница на улицата Крал Милан, од каде работниците пријавиле дека мигрант се обидувал да украде храна, поточно сирење.

На социјалните мрежи кружи снимка од инцидент во Белград, на која се гледа како полицајци се обидуваат да разговараат со мигрант, осомничен за кражба, кога тој во еден момент се обидува да му го одземе пиштолот на еден од полицајците.

Српските медиуми пишуваат дека инвидентот се одиграл во продавница на улицата Крал Милан, од каде работниците пријавиле дека мигрант се обидувал да украде храна, поточно сирење.

Патролата пристигнала за кратко време, но мигрантот ги оттурнал полицајците, обидувајќи се да дојде до пиштолот.

На крај, сепак полицијата го уапсила.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close