ИНЦИДЕНТ ВО АТЛАНТА: Пукање во трговски центар, едно лице рането (ВИДЕО)

Едно лице е рането во пукање во шопинг-центарот „Камберленд мол“ во Атланта, пренесува американската телевизија „Фокс“.

Пукањето се случило пред неколку часа, а полицијата соопшти дека станува збор за изолиран инцидент и дека во моментов нема опасност за посетителите.

Според првите информации, напаѓачот и жртвата се познавале.

Граѓаните се предупредуваат да го избегнуваат трговскиот центар каде што се случило пукањето, а на социјалните мрежи се појавија неколку снимки на кои се слушаат истрели и може да се забележат луше како панично бегаат.

Прочитајте и...  КОРОНАВИРУСОТ СЕ ШИРИ И ПРЕКУ ВОЗДУХ: Еве што значи тоа и како треба да се заштитите

Прочитај повеќе

Белгија забрани да се патува во нашата држава поради коронавирусот

Слободен печат

Косово реагира за задолжителните тестови за косовските граѓани при влез во Македонија

МИА Агенција

Димитров: Со ВМРО-ДПМНЕ, нема да има пристапни преговори со Европската Унија (ВИДЕО)

Слободен печат

Во Велес втор ден нема регистрирано заразен со Ковид-19, еден оздравен

Слободен печат

Мисајловски: Плата од 36.000 денари за наставниците од основното и средното образование (ВИДЕО)

Слободен печат

Најавено продолжување на протестите низ Србија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Без струја утре повеќе делови на Скопје

Слободен печат

Уште еден заразен со Ковид-19 во Крива Паланка

Слободен печат

Шекеринска од Охрид: Зборот е збор, немаме време за губење, одиме напред! (ВИДЕО)

Слободен печат

Германија се соочува со пораст на активности на десничарските екстремисти

Слободен печат

Шест нови случаи со коронавирус во Кичево

Слободен печат

Неколку грчки медиуми ги вратија финансиските средства добиени од Владата за кампањата „Остануваме дома”

МИА Агенција