Инцидент по синоќешниот натпревар меѓу фудбалските клубови Брегалница и Тиквеш

Инцидент се случи синоќа по натреварот меѓу Брегалница и Тиквеш 1930. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова денеска информираше дека во 21:15 часот, 28-годишниот Д. М., член на навивачката група „Фаланга” од Штип, на улицата „Партизанска” го нарушил јавниот ред и мир.

– Тој се обидел со камења да фрла кон возилата на навивачката група „Лозари” од Кавадарци, но бил спречен и приведен во полициската станица Штип. По целосно расчистување на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок – вели Панајотова.

 

Прочитајте и...  Жител на Слатино крадел стуја, пуштил кабел и до куќата на брат му

Прочитај повеќе

Малолетник со нож избоде 19-годишно момче

Слободен печат

Жител на Слатино крадел стуја, пуштил кабел и до куќата на брат му

Слободен печат

Три лица од возило застрелале куче скитник

Слободен печат

Казни за тројца од Ресен за непочитување на полицискиот час

МИА Агенција

Кривични пријави за насилството во Матка

Слободен печат

Камион излета од патот кај Пелинце

Горан Наумовски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тешко повредена жена во сообраќајка во Скопје

Жител на неготинско Тремник пријавил соселанец оти му го натепал детето

МИА Агенција

Седумгодишник паднал од тераса во Кавадарци

Кражбите во гостиварскиот регион намалени за половина

Слободен печат

Починато лице пронајдено во камп за бездомници

Слободен печат

Во скопска болница донесено лице во неконтактибилна состојба со пет убодни рани во стомакот

Слободен печат