9 C
Скопје

Инцидент на патот Приштина-Гњилане: Ранети две лица во обид за грабеж на возило за транспорт на пари

Непознати лица се обиделе да ограбат возило што превезувало пари на патот Приштина-Гњилане, кај езерото Бадовац, а во инцидентот се ранети двајца учесници, соопшти вечерва косовската полиција.

Полицијата се сомнева дека разбоиниците пукале во возилото за транспорт на пари, а откако не успеале во намерата избегале од местото на настанот. Двете ранети лица се превезени во болница, велат од косовската полиција, пренесува Бета.

На местото на инцидентот се излезени сите ресорни полициски сили и се преземаат истражни мерки за расветлување на случајот.

Прочитајте и...  ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Претепаното Ромче од Кочани низ солзи моли да го однесат кај мајка му

Поврзани вести

МЗ: Пациентот кој почина и имаше 25 години имал хронично заболување и се лекувал во „Систина“

Слободен печат

ВИДЕО | Ракетен напад на аеродромот во Ирак: Експлозија во близина на американската база

Слободен печат

Министерство за економија ќе побара Владата да ја раскине концесијата за песок во Долно Коњари

Југослава Дуковска

Скопје за првпат добива вистински вертикални градини

СП.

Николовски: Објавен оглас за вработување на десет лица кои ќе го засилат тимот за борба против корупцијата

Слободен печат

Бектеши: Владата историски ја зголеми минималната плата

Слободен печат

Остави Коментар