Импресивни колекции од чевли на познатите дами! (ФОТО)

Чевлите претставуваат многу важен, ако не и најважен моден детаљ во животот на секоја жена, а во различни филмски остварувања им се припишува и судбински карактер.

Да се присетиме на Пепелашка од популарниот цртан на „Дизни“, која се венчаше со принцот од своите соништа благодарение на стаклениот чевел, или пак на Дороти, која се врати во Канзас исто така благодарение на магичните црвени чевлички. Иако во вистинскиот живот немаат ваков ефект, сигурно секоја жена сонува за ормар полн со високи потпетици, а некои дури и ги имаат.

Секако дека зборуваме за познатите дами, а во продолжение ви претставуваме само мал дел од нивните колекции од соништата.

1. Клои Кардашијан

Instagram

2. Витни Порт

Прочитајте и...  Внесете свежина во спалната - Еве како повторно да ја разгорите страста помеѓу вас и вашиот партнер
Instagram

3. Блејк Лајвли

Instagram

4. Мараја Кери

YouTube

5. Кајли Џенер

YouTube

6. Парис Хилтон

YouTube

Прочитај повеќе

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат

Шерон Стоун го покажа скриениот талент: Сликата која ја наслика ги воодушеви сите (ФОТО)

Слободен печат