Импресивни колекции од чевли на познатите дами! (ФОТО)

Instagram

Чевлите претставуваат многу важен, ако не и најважен моден детаљ во животот на секоја жена, а во различни филмски остварувања им се припишува и судбински карактер.

Да се присетиме на Пепелашка од популарниот цртан на „Дизни“, која се венчаше со принцот од своите соништа благодарение на стаклениот чевел, или пак на Дороти, која се врати во Канзас исто така благодарение на магичните црвени чевлички. Иако во вистинскиот живот немаат ваков ефект, сигурно секоја жена сонува за ормар полн со високи потпетици, а некои дури и ги имаат.

Секако дека зборуваме за познатите дами, а во продолжение ви претставуваме само мал дел од нивните колекции од соништата.

1. Клои Кардашијан

Instagram

2. Витни Порт

Instagram

3. Блејк Лајвли

Instagram

4. Мараја Кери

YouTube

5. Кајли Џенер

YouTube

6. Парис Хилтон

YouTube
Видео на денот