ИМААТ РОК ОД 8 ДЕНА: Судот донесе пресуда, Северина веќе НЕ СМЕЕ да го прави ова! – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

ИМААТ РОК ОД 8 ДЕНА: Судот донесе пресуда, Северина веќе НЕ СМЕЕ да го прави ова!

Поранешниот партнер на пејачката презема драстични мерки за да ја заштити приватноста на нивниот син

Судот во Загреб донесе привремена мерка со која Северина и нејзиниот сопруг Игор треба да ги избришат од социјалните мрежи сите објавени фотографии од малолетниот Александар, на барање на неговиот татко, Милан Поповиќ.

Тој сака да ја заштити приватноста на својот син, а Северна и Игор имаат рок од осум дена да го направат тоа, во спротивно ќе треба да плаќаат огромни суми за секој поминат ден во кој фотографиите уште постојат на Фејсбук и Инстаграм.

Исто така, може да бидат казнети за секоја следна објава на која лицето на малиот Александар е видливо. Оваа мерка се однесува и на појавување во медиуми и секакво друго јавно експонирање на малолетното дете.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close