ИМААТ МИЛИЈАРДИ, РОДИТЕЛИТЕ ИМ СЕ МОЌНИ: Ова се најбогатите деца на светот

Некои богатството го стекнуваат со напорна работа и многу вложувања, а други пак, имаат среќа да се родат богати.

На врвот на листата на најбогати деца е најстариот син на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам, принцот Џорџ Александар Луис, чија нето вредност е над милијарда долари. Тој богатството го стекнал поради кралската положба во семејството. Неговата сестра Шарлот „вреди“ приближно милијарда долари, а за нивниот брат Луи нема податоци.

Потоа е Фиби Адел Гејтс, ќерката на Бил и Мелинда Гејтс, која по смртта на своите родители ќе наследи околу милијарда долари.

Блу Ајви Картер во моментов „вреди“ милијарда долари, а како најстаро дете на Бијонсе и Џеј Зи, по нивната смрт, ќе наследи голем дел од нивното богатство.

Прочитајте и...  Јелена и Северина во иста облека, но проценете на која подобро и стои! (ФОТО)

По нејзе е Сури Круз, која веќе има 800 милиони долари, додека петтото место го делат близнаците Нокс и Вивијен Џоли Пит. Исто и по нив се близнаци и тоа Ема и Максимилијан, кои се деца на Џенифер Лопез и Марк Ентони.

Седмото место го делат децата на Бритни Спирс, Шон Престон и Џејден Џејмс. Децата на Канје Вест и Ким Кардашијан вредат по 100 милиони долари, но нивната вредност ќе расте и понатаму.

На деветто место е Роуз Дороти Доријак, ќерката на Скарлет Јохансон и нејзиниот сопруг Ромен Доријак.

Десетта на оваа листа е Даниелин Хоуп Маршал Биркхед, ќерката на покојните Џеј Хауард Маршал и Ен Никол Смит.

Прочитај повеќе

Фотографии од минијатурни тетоважи кои ќе го променат вашиот став кон тетоважите!

Слободен Печат

Неприкосновената Моника Белучи од Грција им одржа лекција на жените како треба да изгледаат! (ФОТО)

Васко Спасоски

Внимателниот гест на оваа мајка ја разнежни јавноста! (ФОТО)

Слободен Печат

Реакцијата на ова куче може да ве расплаче: Смртта на Муфаса очигледно го растажи (ВИДЕО)

Слободен Печат

Елена Ристеска позира во креација со деколте буквално до папок! (ФОТО)

Васко Спасоски

Погледнете што објави: Џеј Ло ја покажа спалната соба и доби 1,2 милиони лајкови! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Не верувате во маски? Ова видео ќе ви покаже зошто се важни!

Слободен Печат

Од нејзиното мешање ќе ви се заврти во глава: Погледнете како танцува најзгодната српска пејачка и тоа на плажа! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Заносен летен стајлинг: Ана Ивановиќ како модна инспирација! (ФОТО)

Слободен Печат

Јелена и Северина во иста облека, но проценете на која подобро и стои! (ФОТО)

Васко Спасоски

Врските во Зодијакот: Се сакаат и мразат, но не можат еден без друг!

Слободен Печат

Почина Рајко Дујмиќ од „Нови фосили“: Единствено место на светот каде што можам да се скријам од сите грубости, неправди и глупости е музиката

Слободен печат