Имаат 70 години, а ШВЕРЦУВААТ ДРОГА: Британски пар крстарел со девет килограми кокаин (ФОТО)

Португалскиот суд го осуди постариот британски пар Кларк заради трговија со дрога, откако полицијата ги уапсила на крстарење со девет килограми кокаин скриен во куфери.

Како што се наведува судот ги осудил Роџер Кларк и неговата сопруга Сју на осум години затвор. Нивната адвокатка најавила жалба, пренесува АП.

Once bitten twice stupid? An elderly couple who already have served a previous drug smuggling sentence are back in…

Publiée par Spain Daily sur Mardi 17 septembre 2019

Парот, како што се наведува, пред судот рекле дека биле измамени од некој Јамајканец да ги земат куферите.

Полицијата го уапсила брачниот пар минатиот декември, откако ја пребарале кабината на нивниот брод за крстарење, кој по Карибите застанал во Лисабон.

British couple in their 70s jailed for smuggling £1m cocaine on luxury Caribbean cruise… A British couple have been…

Publiée par John Connor sur Jeudi 26 septembre 2019

Од полицијата рекле дека во четири куфери нашле кокаин со улична вредност од околу 300.000 евра.

Прочитајте и...  Мета по средбата со Хоти: Албанија го подржува дијалогот Косово – Србија

Прочитај повеќе

Заев: Целиот демократски свет не охрабри дека сме на вистинскиот пат и дека така треба да продолжиме

Слободен печат

Филипче: Болницата во Кавадарци пример за одговорно работење (ФОТО)

Слободен печат

Болсонаро го одобри законот за задолжително носење маска на јавни места

Слободен печат

Изработен прирачник „Купувам домашно“ со објаснување што сè спаѓа во домашни производи

Слободен печат

Северна Кореја ги отфрли надежите за продолжување на преговорите со САД

Слободен печат

Ново жариште во Италија: Се вратил од Косово и место да седи во самоизолација, правел забава

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Белградската „Штарк арена“ повторно станува ковид-болница

Слободен печат

Вице Заев: Објавените разговори се рекла-кажала лаги од трети лица

Слободен печат

Во Хрватска нови 86 заразени со корона вирус

Слободен печат

На протест во Рим здружните десничарски партии побараа предвремени избори

Слободен печат

Николоски од Прилеп: ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи увоз додека не се откупи домашниот тутун

Слободен печат

Во Црна Гора се одложуваат молитвите, литиите и другите собири на СПЦ

Слободен печат