Има фудбалер кој е премногу „скап“ и за ПСЖ!

Парижаните покажаа голем интерес да го ангажираат дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали, тоа наскоро нема да се случи, информираат италијанските медиуми.

Францускиот шампион не штедеше во претходните години кога станува збор за купување на нови играчи.

ПСЖ плати дури 222 милиони евра за Нејмар од Барселона, а Монако за 180 милиони евра беше побогат поради трансферот на Килијан Мбапе.

Иако во претходниот период, парижаните покажаа голем интерес да го ангажираат дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали, тоа наскоро нема да се случи, информираат италијанските медиуми.

Интересна е причината што Сенегалецот нема да биде од следната сезона на „Паркот на принцовите“. 120 милиони евра колку што Наполи бара за услугите на овој фудбалер се премногу за париските „светци“ и тие решија да се откажат од потенцијалниот трансфер.

Кулибали иако има договор со „наполитанците“ до 30 јуни 2023 година, периодов се поврзува со Манчестер јунајтед, Њукасл, Евертон и Барселона, а според „Трансфермаркт“ моментно вреди 56 милиони евра.

Прочитајте и...  Голем број на македонски фудбалери во трка за групите на Лига Европа

Прочитај повеќе

Пет минути гледаа ВАР и направија грешка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Навивачката група „Чкембари“ слави 35 години постоење! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонецот ја освои и Севиља, Димитријевиќ и Хувентуд на врвот во Шпанија

Слободен печат

Надал загрижен пред „Ролан Гарос“: Ѓоковиќ е во право!

Слободен печат

Хамилтон в недела се израмнува со рекордот на Шумахер!?

Слободен печат

Пандев доби „конкуренција“ во нападот на Џенова!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ на „Ролан Гарос“ ќе атакува на 18 грен слем титула!

Слободен печат

Официјално: Луис Суарез е нов фудбалер на Атлетико Мадрид

Слободен печат

Нема ракомет во Првата лига, поради ковид-19 суспендирана и групата „Б“!

Слободен печат

Кајакарите Спасиќ, Златаров и Небиовски во Словенија на европскиот куп

Демант дека е направен пропуст на еден од головите на Националната арена!

Слободен печат

Лига куп: Тотенхем без борба си закажа дуел со Челси!

Слободен печат