Им светат очите од љубов: Игор Џамбазов и Илина веќе не се кријат! (ФОТО)

Очигледно тоа што медиумите го пишуваа пред неколку дена, за наводната љубовна врска меѓу познатиот актер, музичар и шоумен Игор Џамбазов и алпинистката Илина Арсова е вистина!

Фото: Инстаграм / Игор Џамбазов

Ако судите според тоа што двајцата објавуваат на социјалните мрежи, тогаш ќе ви стане и повеќе од јасно дека помеѓу нив најверојатно постои некаква хемија.

Фото: Инстаграм / Игор Џамбазов

Токму и фотографијата која денес Игор ја објави на неговиот профил на Инстаграм кажува многу.

– Ние младите денес празнуваме – е описот на фотографијата, а пак на која актерката Весна Петрушевска искоментира дека наскоро ќе им се придружи:

– Кумава ќе дојде само да заврши локдаунов…

Погледнете:

 

View this post on Instagram

 

Ние младите денес празнуваме…

A post shared by Игор Џамбазов (@igordzambazov) on

Инаку, Илина Арсова е единствената жена од Македонија која се има искачено на највисоките врвови на сите континенти.

ИНТЕРВЈУ со Илина Арсова: Со секое ново искачување ги поместував сопствените граници

Прочитајте и...  Три девојки загинаа во страшна сообраќајка во Србија: Возеле брзо и се снимале за Инстаграм (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Ексклузивен концерт на Амира Медуњанин во Античкиот театар во Охрид

Слободен печат

Ќе останете запрепастени кога ќе видите колку пари зема „Карпата“ за една објава на Инстаграм! (ФОТО)

Васко Спасоски

СЗО: Коронавирусот мутирал откако почнал да се шири низ светот

Слободен печат

Дуа Липа со момчето „избега“ на Карибите, погледнете како си поминуваат! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дневен хороскоп за 7 јуни: Можеби ќе се чудите колку добро ви оди во љубовта

Слободен печат

Виц на денот – Кусур

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Доделувањето на MTV музичките награди сепак ќе се одржи во Њујорк кон крајот на Август! (ФОТО)

Слободен Печат

Секој ден правел по 200 склекови, а резултатот после само еден месец бил неверојатен! (ФОТО)

Слободен Печат

Мајката на Парис Хилтон изгледа неверојатно во шестата деценија: Таа е вистинска дама! (ФОТО)

Слободен Печат

Анџелина Џоли после долго време забележана на прошетка: Лежерниот стајлинг кој го одобрија и критичарите! (ФОТО)

Слободен Печат

Ретко се релаксира и има слободно време – Вака изгледа Џенифер Лопез кога мисли дека никој не ја гледа (ФОТО)

Слободен печат

Се пофали со прекрасната линија во костим за капење: Брук Шилдс во 6-та деценија изгледа феноменално! (ФОТО)

Слободен печат