Им побара да стават маски, брутално го избодеа – две сестри обвинети за обид за убиство

Две сестри се уапсени поради обид за убиство откако избоделе чувар кој им рекол дека треба да носат маски и да користат средство за дезинфекција, пишува Си Ен Ен.

Џесика и Џејла Хил влегле во продавница во Чикаго и се искарале со 32-годишно момче кое било задолжено за обезбедувањето во објектот. Тамошноот државно обвинителство соопштува дека обезбедувањето им рекло дека мора да носат маски и да ги дезинфицираат рацете.

Постарата сестра Џесика (21) по кавгата извлекла нож и го избодела 27 пати во грбот, вратот и рацете. Нејзината помлада сестра Џејла (18) во текот на нападот ја држела жртвата за коса.

Полицијата соопшти дека повредениот чувар е во стабилна состојба.

Прочитајте и...  ЦДЦ предупредува дека во следните три недели во САД од Ковид-19 може да умрат 60.000 лица

Нивното следно рочиште ќе се одржи на 4. ноември и се знае кој ќе ги застапува.

Поврзани вести

ВИДЕО: И мртвите немаат мир, азербејџански војници сквернават ерменски гробови

Слободен печат

Откриено која крвна група е поотпорна од другите во однос на коронавирусот

Слободен печат

Турција бележи негативни рекорди, 182 смртни случаи од ковид-19 во последното деноноќие

Слободен печат

ВИДЕО: „Бомба“ или само петарда: Откриена вонбрачната ќерка на Путин, тинејџерка е и милионерка!?

Слободен печат

Костовски до Заев: Не е доволно да се каже дека е Македонец, нека одговори на некои прашања

Слободен печат

Техеран: Протести поради убиство на истакнат научник

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian