Им нема спас на тетовци: Повторно дишат најзагаден воздух – Слободен печат
ВестиМакедонија

Им нема спас на тетовци: Повторно дишат најзагаден воздух

Погледнете кои општини се најзагадени утрово.

Мерните станици во земјава покажуваат дека утринава воздухот е најзагаден во Тетово, а веднаш после него е Куманово и скопската општина Центар, па потоа Карпош, Ректоратот и Ѓоче Петров.

Во Тетово утрово се измерени 61µg/m3 ПМ10 честички, додека во Куманово има 40 µg/m3, а во Центар измерени се 39 µg/m3.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close