Им дал 100 евра за да НЕ му го поправат телефонот: Кажете ѝ на жена ми дека не може да се поправи (ФОТО) - Слободен печат

Им дал 100 евра за да НЕ му го поправат телефонот: Кажете ѝ на жена ми дека не може да се поправи (ФОТО)

Модерната технологија има тенденција да уништи многу бракови и врски, особено оние во кои едниот партнер прави нешто недозволено. Во мобилните телефони луѓето чуваат сè и сешто што во извесни ситуации може да се употеби и против нив.

Тоа најдобро го знае и неименуваниот маж кој бил подготвен да даде великодушен „бакшиш“ само да не му го поправат телефонот.

Нему воопшто не му се допаднала идејата за поправање на телефонот. Го оставил во сервис, заедно со „бакшишот“ и една молба.

„Ве молам кажете ѝ на жена ми дека телефонот не може да се поправи. Таа сака да ја види листата на повиците. Oвие 100 евра се за вас. Благодарам“, напишал во пораката.

🙈

Publiée par Korisno je znati sur Samedi 7 décembre 2019

Прочитај повеќе

Психолошки тест: Колку е стабилна вашата врска и дали ќе опстане?

Слободен печат

Топ моделот Бар Рефаели стана по третпат мајка

Слободен печат

ПМС: Од каде таа потреба за толку озборување?

Јасмина Кантарџиева Димков

Хороскоп за 20 јануари – Прочитајте што ве очекува овој понеделник!

Слободен печат

Хари: Меган и јас се упатуваме кон непознато, но навистина немавме друг избор

Слободен печат

Виц на денот: Храброст

Слободен печат

Остави Коментар

two × four =

Прочитај повеќе

Со женска рака: Поезија од Снежана Стојчевска

Слободен печат

Вашиот адолесцент и сексот: Теми за кои мора отворено да зборувате

Слободен печат

Без титула, но и без пари: Хари и Меган ќе живеат само од лични приходи

Слободен печат

Колку прегратки дневно му требаат на вашето детенце?

Слободен печат

5 превкусни рецепти за вашето бебенце

Слободен печат

Чорба од лук, ем вкусна ем најдобар антибиотик

Слободен печат