Илон Маск го доби шестото дете: Ќе се вика X Æ A-12 Маск и само ќе одлучи кој пол ќе биде!

Илон Маск (48), основачот на „СпејсХкс“ и „Тесла“, на социјалните мрежи објави дека стана татко по шести пат.

Богатиот бизнисмен доби дете со канадската пејачка Клер Елиз Бушех, попозната како Грајмс.

Profimedia

Мајката и бебето се добри“, напиша Маск, не сакајќи да го открие полот е детето – веројатно поради претходната изјава на популарната Грајмс дека „ќе го остават детето да одлучи само кој пол ќе биде“.

Сепак, на прашањето на еден од неговите следбеници на социјалните мрежи дали е момче или девојче, Маск напиша дека добил син.

На прашањето од фановите како ќе се вика бебето, Маск одговори: „X Æ A-12 Musk“.

Прочитајте и...  Македонската естрада е побогата за уште една млада пејачка: Слушнете како пее Лара Иванова! (ВИДЕО)

Маск од претходниот брак има пет сина.

Прочитај повеќе

Посветете се на менталното здравје: Физички симптоми кои ги предизвикува осаменоста

Слободен Печат

Доста е, ми треба мир: Пејачката Анабела се повлекува од музиката и јавниот живот!

Васко Спасоски

Легендарната Софија Лорен по 11 години се враќа на филмското платно!

Слободен Печат

Покрај тоа што кажува добри вицеви, Сашко Коцев знае да биде и романтичен: Актерот со фотка од него и сорпугата Смиљана ја одбележа годишницата од бракот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пиел по 50 кафиња на ден: Најчудните навики на познатите писатели!

Слободен Печат

Стручњаците предупредуваат: Сонот е пресуден за здравјето на мозокот!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Цеца Ражнатовиќ денеска беше на судење со Јелена Карлеуша со чанта од 2.300 евра! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дали се сеќавате на футуристичкото семејство „The Jetsons“? Првата анимирана серија во боја на тв-мрежата ABC (ВИДЕО)

Слободен Печат

Пејачката Сара Мејс позира во интересен фустан со висок шлиц (ФОТО)

Васко Спасоски

Овие 4 работи кои ги имате во вашиот плакар, треба редовно да ги менувате за да го заштитите здравјето!

Слободен Печат

Сицилија дава по 3.000 евра за младенците што ќе се венчаат на островот

Слободен печат

Ја премина Селма Хајек и стана најбогатата француска снаа: Нејзиниот прв сопруг морал на рехабилитација по разводот

Слободен печат