Илјадници граѓани 2020 ја дочекаа на плоштад „Македонија“ со песните на Дино Мерлин

„Скопје ми е влезено во срцето, ме потсетува на детството. Овде ми е најубаво“ им рече Мерлин на присутните. 

Двочасновна забава на присутните на плоштад „Македонија“ синоќа им приреди балканската музичка ѕвезда Дино Мерлин. Плоштадот беше претесен да ги собере илјадниците граѓани од земјава и странство кои и покрај ниските температури се охрабрија Новата  2020 година да ја дочекаат со безвременските хитови на Мерлин.

„Скопје ми е влезено во срцето, ме потсетува на детството. Овде ми е најубаво“ им рече Мерлин на присутните.

Воодушевување кај присутните предизвика и спектакуларниот огномет, со кој како и секоја година Градот на присутните им ја честита Новата година.

Фото: Фејсбук

Дека градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов е задоволен со изборот на уметник за дочек на 2020 потврди и неговиот фејсбук статус на кој објави фотографии со опис „ Love you Скопје мое“.

Прочитајте и...  Три дена до завршување на предизборната кампања, „Можеме" и „Обнова" ветуваат дека по 15-ти јули доаѓаат најдобрите четири години
Фото: Фејсбук на Петре Шилегов

Прочитај повеќе

Серија инциденти пред Собранието на Србија во Белград (ВИДЕО)

МИА Агенција

Реакција на српската Демократска партија за протестите во Белград

Слободен печат

Демонстрантите ја нападнаа полицијата во Белград, употребен и солзавец

Слободен печат

Нови демонстрации во Србија, Парламентот го опколи жандармеријата (ВИДЕО)

Слободен печат

Вучиќ од Париз: Мислам дека конечно паднаа сите маски!

Слободен печат

Во светот денеска рекорден број новозаразени: СЗО признава дека не може да се искорени вирусот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Царовска: ВМРО-ДПМНЕ нуди изолација и враќање назад

Слободен печат

Стефановиќ: Брутални сцени на насилство, полицијата мора да реагира

МИА Агенција

Николоски: Мојот против кандидат е „капо ди тути капи“ на сите криминалци во оваа држава

Слободен печат

Филипче: Ако делите барем дел од ентузијазмот, вербата и желбата што јас вечерва ја чувствувам, ние сме победници

Слободен печат

Заев: После поразот Мицкоски нема да биде лидер на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат

Мицкоски: Да ставиме крај на криминалот и разнебитувањето

Слободен печат