Илир Мета: Да не се губат надежите

Во исчекување на конечната одлука на Европскиот совет, албанскиот претседател Илир Мета од Кукс апелираше до албанските граѓани да не ги губат надежите, притоа повикуваjќи ги скептичните држави да го следат примерот на германскиот Бундестаг.

-Се надевам дека ќе има рефлектирање за позитивна одлука. Ништо не завршило и се надевам на рефлектирање. Скептичните земји да го следат примерот на Бундестагот. Да не се губат надежите – изјави Мета, пренесува Балканвеб.

Според него треба трпение до последниот збор.

Прочитајте и...  Ново убиство ги разбесни Американците: Полицаец застрелал момче кое клечело пред него (ФОТО)

Прочитај повеќе

Скопјани ги фати страв од коронавирусот (ВИДЕО)

Во Шпанија нови пет смртни случаи од коронавирус

Слободен печат

Огромните расходи на Франција се мерат во милијарди евра

Слободен печат

Официјалната обдукција потврди: Џорџ Флојд починал од срцев застој, имал многу модринки и исеченици

Слободен печат

Се зачади во косовското собрание: Претседателката ги опомена пратениците да не пушат на седница

Слободен печат

Мицкоски: Има зголемување на број на новоинфицирани, а никој не сноси одговорност

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бар: Во протестите во САД постои надворешно мешетарење

МИА Агенција

Меркел: Убиството на Џорџ Флојд е многу страшно

Слободен печат

Ставот на републиканскиот сенатор за воена интервенција на протестите објавен во „Њујорк тајмс“ предизвика лавина реакции: Читателите не разликуваат вест од мислење

Слободен печат

Четворица пожарникари со две противпожарни возила гаснат пожар кај Росоман

Слободен печат

Меркел дефинитивно рече збогум: Најмоќната жена во Европа сепак заминува во пензија

Слободен печат

Куомо до демонстрантите: Тестирајте се на коронавирус, тоа е граѓанска должност

Слободен печат