Икарди ќе збесне: Аргентински фудбалер со месеци и се додворувал на Ванда Нара

Ванда Нара/фото: Инстаграм/ wanda_nara

Бракот помеѓу напаѓачот на ПСЖ, Мауро Икарди и Ванда Нара која му е и агент, повторно е во центарот на вниманието на аргентинската јавност, откако од хакиранкиот профил на Ванда на Инстаграм е откриено дека и се додворувал млад аргентиски фудбалер.

Во јавноста се појавија дел од пораките што  22-годишниот Езекиел Барко во изминатите неколку месеци со кои и се додворувал на Ванда Нара.

„Совршена си“ и напишал Барко на Ванда во неколку наврати во последните месеци, а се обидел и со други комплименти да дојде до атрактивната Аргентинка, но неговите обиди биле неуспешни.
Езекиел Барко е фудбалер на Атланта во МЛС лигата, но сезонава настапува за Ривер Плата како позајмен фудбалер.

Видео на денот