Игор Џамбазов се разнежни: Таа е сè што имам, среќен роденден, среќо моја! (ФОТО)

Денеска познатата македонска алпинистка, Илина Арсова полни 38 години.

По тој повод, актерот Игор Џамбазов, со кого Илина е неодамна во врска, во негов стил и посвети емотивна родендеска честитка и во инстаграм-објавата напиша:

„Таа е сЕ што имам.

Таа е сЕ што немам.

Таа денес полни 38 лета.

Среќен роденден, среќо моја!“

А, ова е ѝ фотографијата која Џамбазов ја сподели од Илина:

Инаку парот речиси секојдневно објавува нивни заеднички фотографии, а тие моментално се наоѓаат во селото Јанче, каде најверојатно таму ќе ги поминат овие празнични денови.

ИНТЕРВЈУ Илина Арсова: Човекот не може да освои планина туку дозволува таа да го освои него

Прочитајте и...  Стил на неделата: Славица Христова, кустос советник етнолог во Музеј на Град Скопје

Прочитај повеќе

Пристигнуваат предупредувања дека вакцината против коронавирусот може да не биде ефикасна кај оваа група луѓе

Слободен печат

Климатски промени: Поради зголемување на температурата, целиот Балкан ќе стане ненаселива пустина

Слободен печат

Поранешната Мис на Југославија има 57 години и изгледа феноменално! (ФОТО)

Слободен печат

Првата дама на Македонија на отворањето на „Охридско лето“ во креација инспирирана од античкиот театар во Охрид

Слободен печат

Погледнете ја сликата: Што прво забележувате на неа?

Слободен печат

Луксузни јахти вредни милиони евра: Новак ја нарекол по мајка му, Јариќ својата ја избирал со Адријана Лима, а луксузна јахта има и Саша Поповиќ…

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Стил на неделата: Славица Христова, кустос советник етнолог во Музеј на Град Скопје

Ј.К.Д

Роби Вилијамс откри дека Камерон Дијаз е заслужна што се оженил: Не би рекла дека за вас дефинитивно е крај

Слободен печат

Асимптоматските пациенти се подеднакво заразни како и оние со симптоми!

Слободен печат

Едноставен рецепт и за најнеискусните: Рижото со печурки

Слободен печат

Како се запознале принцезата Дајана и Мајкл Џексон: Не сакал да ја пее „Dirty Diana“ од почит кон Лејди Ди (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Голотија и експлицитни сцени во новиот спот на Карди Би: За еден ден го погледнале 30 милиони луѓе! (18+ ВИДЕО)

Слободен печат