Игор Џамбазов откри како се освојува срце што има освоено врв како Монт Еверест

Сите љубови личат една на друга, а сепак секоја е приказна за себе. Игор Џамбазов и Илина Арсова се пар за кој се чини како никогаш да не престана да се зборува. Сите реагираа, шпекулираа а тие само уште повеќе ги разгоруваа приказните поврзани со нив, постојано објавувајќи заеднички фотографии на социјалните мрежи.

Објавуваат фотографии од нивното секојдневие, далеку од очите на сите, покрај езера, планини, пријатели, и што е најважно секаде се со широки насмевки.

Откако ја навикнаа јавноста дека се навистина заедно, Игор Џамбазов во интервју за „Бекстејџ“ прозборе за љубовта со познатата планинарка Илина Арсова, откривајќи како се запознале и како почнало сѐ!

Се запознавме уште пред пет години, преку наши заеднички пријатели во Охрид. Го побарав од нив нејзиниот број и ѝ се јавив. Ѝ се претставив и ѝ кажав, сите сакаат да се запознаат со мене, а еве јас сакам да те запознаам тебе“, во негов стил раскажува Џамбазов.

Прочитајте и...  Каде вие ги чувате лековите? Ова е убедливо најлошото и најопасно место во станот за домашната аптека!

После тоа се видовме, неколку дена се дружевме и јас променив локација. По неколку месеци ми се случи првиот здравстен крах, бев во болница и добив неколку поддржувачки пораки од неа. Се немавме видено долго време, сè додека не почна карантинот. Се сретнавме во Дојран, а после тоа сè е историја“, изјави Џамбазов.

За сериозноста за врската со Илина потврдува секоја нивна објава, секое нивно меѓусебно поддржување во сѐ што прават. Неодамна беше објавена книгата на Илина „Планинарење“ за која доби неизмерна поддршка од Игор.

Тој призна и дека врската со Илина е сериозна, и додаде:

Не сакаме да носиме избрзани одлуки, ќе оставиме на времето“.

Прочитајте и...  Натпросечно интелегентните луѓе имаат една заедничка особина!
Фото: Инстаграм

Погледнете го интервјуто со Игор за естрадниот магазин „Бекстејџ“:

Прочитај повеќе

Шерон Стоун: Сите уште сакаат да ги гледаат моите гради, иако имам 62 години

Слободен печат

Синди Крафорд и Каја Гербер позираат во гаража: Мајката и ќерката најдоа начин како заедно да работат од дома! (ФОТО)

Слободен Печат

Разговор со Ана Трифуновски, вокал во „Пеперминт“: На стар предмет се додава душа со откинување на парче од својата душа

Јасмина Кантарџиева Димков

Криси Тајген случајно го откри полот на детето кое го очекува со пејачот Џон Леџенд: Инстаграм го уништи изненадувањето!

Слободен Печат

Анксиозност или депресија? Kако да ја препознаете разликата

Слободен печат

Манекенката ја откри тајната на совршената кожа: Мајчиното млеко е вистински еликсир за убавина!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Нутриционистите советуваат: Со кој пијалак треба да го започнеме денот?

Слободен печат

Може да ви направи повеќе штета наместо корист: Научниците советуваат да се избегнува концептот на обратна диета!

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 18 септември: Денес ќе бидете многу снаодливи, па и најголемите проблеми ќе ви станат решливи

Слободен печат

Филип Пешевски пее песна само за нив двајца! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ќерката на Рис Витерспун е клон на својата мајка и вистинска убавица! (ФОТО)

Слободен печат

Го прашаа Аца Лукас што мисли за кавгата помеѓу Цеца и Јелена, еве што одговори! (ФОТО)

Васко Спасоски