Идеи за подароци според хороскопските знаци

Мал астро водич за роденденски подароци или пак, подароци за посебни пригоди, според хороскопските знаци.

Каков подарок да одберете според хороскопскиот знак? Еве што ве советуваат ѕвездите.

Овен

За претставниците на знакот Овен, карактеристични по страста, нема поубав подарок од часови по танго. Уплатете курс по танго за вашиот Овен и ќе биде пресреќен/а.

Бик

Биковите се супер домаќини. Најдобар подарок за Бикот е корисен апарат за домаќинство или сет за готвење.

Близнаци

Близнаците сакаат да откриваат нови нешта, но сакаат и да читаат. Одлична книга може да биде вистинскиот подарок за нив, но обидете се таа да е редок примерок или енциклопедија.

Рак

За емотивните Ракови идеалниот подарок ќе го најдете во антикварница. Но, одлично ќе поминете и со вечера во рибен ресторан.

Лав

Прочитајте и...  Пиел по 50 кафиња на ден: Најчудните навики на познатите писатели!

Лавовите се многу пребирливи и ги сакаат скапите подароци. Затоа, не штедете за нив кога е во прашање подарокот – бела техника или златна гравирана плочка.

Девица

Родените во знакот на Девица ги сакаат практичните подароци. Ќе се израдуваат на некој практичен гаџет, но добро ќе поминете и со книга со стручна содржина која нив ги интересира.

Вага

Родените естети многу внимаваат на изгледот, па подарокот треба да биде елегантен – софистицирано парче облека, чевли, а може и скап парфем.

Шкорпија

Родените во знакот на Шкорпија ја сакаат мистеријата и црната боја. Идеален подарок за нив би бил долна облека во црна боја, а добро ќе поминете и со книга за мистерии.

Прочитајте и...  Убиецот на Џон Ленон јавно ѝ се извини на Јоко Оно: Го направив тоа поради славата!

Стрелец

Ако баш не можете да им подарите патување, барем викенд- патување, тогаш добро ќе поминете и со некаква амајлија.

Јарец

Не мислете се двапати за подарок за Јарците, и мажите и жените би сакале уште еден пар чевли.

Водолија

Билокаква техника е добредојдена за Водолиите, а доколку се работи за жена, уплатете и фризерки козметички или спа третман.

Риби

Без размислување одберете некаков уметнички подарок, слика, фреска, скулптура.

Прочитај повеќе

Посветете се на менталното здравје: Физички симптоми кои ги предизвикува осаменоста

Слободен Печат

Доста е, ми треба мир: Пејачката Анабела се повлекува од музиката и јавниот живот!

Васко Спасоски

Легендарната Софија Лорен по 11 години се враќа на филмското платно!

Слободен Печат

Покрај тоа што кажува добри вицеви, Сашко Коцев знае да биде и романтичен: Актерот со фотка од него и сорпугата Смиљана ја одбележа годишницата од бракот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пиел по 50 кафиња на ден: Најчудните навики на познатите писатели!

Слободен Печат

Стручњаците предупредуваат: Сонот е пресуден за здравјето на мозокот!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Цеца Ражнатовиќ денеска беше на судење со Јелена Карлеуша со чанта од 2.300 евра! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дали се сеќавате на футуристичкото семејство „The Jetsons“? Првата анимирана серија во боја на тв-мрежата ABC (ВИДЕО)

Слободен Печат

Пејачката Сара Мејс позира во интересен фустан со висок шлиц (ФОТО)

Васко Спасоски

Овие 4 работи кои ги имате во вашиот плакар, треба редовно да ги менувате за да го заштитите здравјето!

Слободен Печат

Сицилија дава по 3.000 евра за младенците што ќе се венчаат на островот

Слободен печат

Ја премина Селма Хајек и стана најбогатата француска снаа: Нејзиниот прв сопруг морал на рехабилитација по разводот

Слободен печат